Rubriky:

Tenis

VIDEO: Trapas v královské lóži ve Wimbledonu. Olympijský hrdina Farah tam ilegálně natáčel

28. června 2013 08:58 - Londýn

Z hrdiny se stal psanec. Dvojnásobný olympijský vítěz z Londýna Mo Farah si ve středu užíval v královské lóži tenisový Wimbledon, kde se zrovna ten den děly neskutečné věci. Favorité zažívali jeden krach za druhým. Trapasem nakonec skončila i návštěva slavného atleta.

 

Toby Melville, Reuters

Mluvčí All England Clubu oznámil, že proti olympijskému šampiónovi v běhu na 5 i 10 kilometrů klub vede vyšetřování kvůli porušení pravidel, která se ve wimbledonském areálu striktně dodržují.

Co se stalo? Farah byl z návštěvy tenisového svátku z lavic, kam se dostane jen opravdová smetánka, tak nadšený, že zuřivě natáčel sebe i dění na kurtu na svůj telefon. Následně se se svými záběry ještě pochlubil na Twitteru.

„Ve Wimbledonu jsem si to fakt parádně užil," napsal navíc na sociální síti Farah, jenž v královské lóži seděl po boku Sira Bruce Forsytha a herce Stephena Frye.

Musíme chránit vysílací práva

Používání mobilních telefonů je však v All England Clubu pochopitelně přísně zakázané. Britský atlet somálského původu navíc publikoval záběry z kurtu, za které platí televizní společnosti obrovské sumy na vysílacích právech.

„Na kurtech musíme respektovat hráče. Nechceme, aby lidé na centrálním dvorci drželi iPady a snažili se pořizovat snímky. Musíme také respektovat práva vysílacích společností, které mají na záběry z kurtů exkluzivitu," vysvětloval britskému deníku The Guardian komerční ředitel klubu Mick Desmond.

Podle britských médií je nicméně velmi nepravděpodobné, že by proti olympijskému hrdinovi organizátoři turnaje podnikli nějaké kroky.

BBC nechtěně pustila soukromý hovor

Britští fanoušci sledující dění na londýnských travnatých dvorcích v televizi se ale mohli pobavit také jinou pikantní chvilkou na účet slavných.

Televizi BBC totiž omylem utekl do éteru soukromý rozhovor vévodkyně z Corwallu Camilly s bývalými tenisovými hvězdami Timem Henmanem, Johnem McEnroem a Virginií Wadeovou z balkónu v All England Clubu.

Legendární rebel McEnroe se například zeptal vévodkyně, zda hraje tenis. „Ó, velmi špatně...ráda bych začala znovu, ale už jsem asi moc stará," shodila své umění druhá manželka prince Charlese.

„Nikdy nejste příliš stará, nikdy," chlácholil vévodkyni McEnroe.

roj, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..