Rubriky:

Tenis

MS florbal 2018

Živě

Nadal by pro Turnaj mistrů střídal povrchy

4. listopadu 2013 21:14 - Londýn

Podle světové jedničky Rafaela Nadala ze Španělska by bylo lepší, kdyby se každoroční vrchol tenisové sezóny Turnaj mistrů hrál na různém povrchu. Antukový specialista kritizoval současný tvrdý povrch a před úvodním zápasem v Londýně s krajanem Davidem Ferrerem navrhl jiné řešení. Každý rok by se podle něj mohlo hrát na něčem jiném.

 

Remy de la Mauviniere, ČTK/AP

"Turnaj mistrů se od roku 2005 koná v hale, z čehož jsem tak trochu nešťastný. Pro mě by bylo spravedlivější, kdyby se hrálo venku a povrchy by byly různé," řekl Nadal, který proti Ferrerovi nastoupí v Londýně v úterý a ve skupině bude mít za soupeře i Tomáše Berdycha.

Nadal zatím startoval na Turnaji mistrů pětkrát a nikdy ho nedokázal vyhrát. Letos měl po zranění kolena úžasnou sezónu, vyhrál deset turnajů včetně dvou grandslamů. Únava na konci sezóny není podle něj hlavním důvodem, proč si z Turnaje mistrů ještě neodvezl vítěznou trofej. "Klíčovým aspektem jednoduše je to, že jsem nikdy nebyl fantastický hráč v hale," řekl.

ATP World Tour Finals se od premiéry v roce 1970 hrálo jen jedinkrát venku na trávě (v roce 1974 v Melbourne), jinak osm nejlepších tenistů bojuje vždy na tvrdém povrchu či koberci. Pod otevřeným nebem se hrálo ještě v letech 2003 a 2004 v Houstonu. Londýnská O2 Arena bude dějištěm nejméně do roku 2015.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..