Rubriky:

Tenis

Djokovič poráží všechny na počkání, ale jdu do boje s hlavou nahoře, říká Štěpánek

14. listopadu 2013 15:30 - Bělehrad

Před losem se chtěl Radek Štěpánek vsadit, kdo z českých singlistů bude v pátek začínat. Od Tomáše Berdycha ale slyšel: „To nemá cenu, stejně jdeš na kurt první ty,“ věštil správně lídr hostující sestavy. Protivník čtyřiatřicetiletého veterána nemůže být těžší - Novak Djokovič.

 

Michal Kamaryt, ČTK

Djokoviče jste jedinkrát porazil v roce 2006, co si ze zápasu pamatujete?

Těžký utkání to bylo... On se tehdy drápal nahoru, je to už hodně dlouho. Uteklo moc vody a z Novaka je úplně jiný hráč. Pátek s tím tehdejším zápasem nebude mít nic společného.

Do zápasu půjdete jako jasný outsider, jaká je vaše šance?

Ta je pro oba hráče vždycky stejná. Začíná se za stavu 0:0 a já budu chtít předvést svůj nejlepší tenis. Všichni od něj bod čekají, o to uvolněněji a nezávazně můžu hrát.

Letos jste spolu sehráli spektakulární duel na Australian Open, bude vám teď studijním materiálem?

Těžko se v Novakově hře hledají skuliny, je to jeden z nejlepších returnistů světa. Jeho pohyb a čtení hry jsou neuvěřitelné. Využívá toho ke své dominanci. Já se budu snažit svou hrou ty skuliny hledat. Vím, že musím předvést výkon na hranici možností a taky se o něj budu snažit

Bude to o to těžší, že Djokovič je v ohromném laufu a za sebou má šňůru 22 zápasů bez porážky?

Tady vidíte, jaký je to hráč, když je stoprocentně v pořádku. My se ale známe všichni strašně moc, nemáme se čím překvapovat. Vím, jak hraje a všichni ho znají a stejně jim to nepomáhá. Porazí každého na počkání. Bude to těžké, ale jdu do toho s hlavou nahoře.

Myslíte si, že Djokovič naskočí i do čtyřhry?

Nevylučoval bych tu variantu, že v sobotu nastoupí. Když nemají Tipsareviče, on to bude možná chtít vzít na svá bedra.

Narostly podle vás české šance, když nehraje Tipsarevič?

Ale je tam Djokovič, který si třeba řekne, že uhraje všechno. Ve hře je pět bodů, my chceme urvat tři a je nám jedno, kde to bude.

Když půjde všechno podle papírových předpokladů, nastoupíte v neděli večer za stavu 2:2 proti Lajovičovi. Co o něm víte?

Nic moc. Budeme si o něm zjišťovat informace. Už mi přišla jedna textovka od člověka, který k němu měl blízko. Ale nejdůležitější je soustředit se na svůj výkon.

Marek Burkert (Bělehrad), Sport.cz, Právo

Kdo vyhraje Davis Cup 2013?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..