Rubriky:

Tenis

Obavy se nepotvrdily. Davis Cup odstartují v příštím roce Štěpánek i Berdych

20. prosince 2013 14:25 - Ostrava
(Aktualizováno: 20. prosince 2013 15:14)

Nepříjemné zvěsti o tom, že by v příštím roce mohl být český daviscupový tým oslaben o jednoho ze dvou klíčových hráčů, se nepotvrdily. Účast na utkání 1. kola Davis Cupu proti Nizozemsku, které se odehraje 31. ledna až 2. února v Ostravě, přislíbili jak Tomáš Berdych, tak Radek Štěpánek. Český tým by chtěl získat třetí daviscupový titul v řadě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

"Jsem rád, že budou hrát," řekl ČTK kapitán. "Když budou kluci zdraví, tak se sejde vítězný tým a už se na lavičku těším," dodal Navrátil, který ve finále proti Srbsku chyběl kvůli plicní embolii a zaskočil za něj Vladimír Šafařík.

Berdych se Štěpánkem jsou ústředními postavami českého daviscupového týmu od konce roku 2007. V posledních pěti letech hráli tenisté třikrát finále a dvakrát zvítězili. Loni získali pro Česko "mísu" poprvé po 32 letech a letos titul obhájili.

Po listopadovém vítězném finále v Bělehradu, kde porazili Srbsko s Novakem Djokovičem 3:2, nebylo jisté, zda se především Berdych rozhodne hrát dál.

O dalších kolech zatím rozhodnuto není

"Tomáš má rád Česko a prostějovský tenis. To jsou důvody, proč jsme se na jeho startu domluvili," řekl na dnešní tiskové konferenci Miroslav Černošek, majitel České sportovní, která zápasy Davis Cupu dlouhodobě marketingově zajišťuje.

Černošek je se Štěpánkem a Berdychem domluven na úvodní kolo. O jejích další účasti zatím nejednali. "Je to daleko. Teď se soustředíme na to, abychom utkání proti Nizozemí vyhráli. Pokud se to podaří, budeme mít jistou účast ve Světové skupině také pro příští rok. Co bude dál, to se teprve uvidí," řekl Černošek.

Minimálně do roku 2015 by měl na kapitánské židli zůstat Navrátil, který vede tenisty od roku 2006. "Čekal jsem, jaké bude vyjádření kluků (Berdycha se Štěpánkem), a domluvil jsem se, že ještě na dva roky podepíšu," uvedl Navrátil. Je připraven bojovat v budoucnu případně i bez opor. "I když by kluci třeba v roce 2015 nebyli, tak bych se s mladými pokusil jeden rok udržet nebo hrát baráž," řekl.

Dá se předpokládat, že v budoucnu můžou po Berdychovi se Štěpánkem převzít daviscupovou odpovědnost Lukáš Rosol s nadějným Jiřím Veselým.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..