Rubriky:

Tenis

Serena Williamsová se vrátí po 13 letech na turnaj v Indian Wells

23. ledna 2014 07:33 - Indian Wells

Americká tenistka Serena Williamsová se v březnu po třinácti letech vrátí na turnaj v Indian Wells. Aktuální světová jednička bojkotovala spolu se starší sestrou Venus prestižní kalifornský turnaj od roku 2002 kvůli údajně rasistickému chování tamního obecenstva. Její jméno však nyní figuruje na seznamu přihlášených hráček.

 

Aaron Favila, ČTK/AP

Williamsová byla v Indian Wells naposledy v roce 2001. Tehdy měla hrát semifinále se starší sestrou Venus, která ale těsně před zápasem vzdala. Spekulovalo se, že tak učinila na základě rozhodnutí otce Richarda Williamse.

Fanoušci ji vypískali

Fanoušci tehdy devatenáctiletou Serenu vypískali a bučeli na ni ve finále s Belgičankou Kim Clijstersovou i při předávání vítězné trofeje. Otec Richard řekl, že slyšel rasistické nadávky a jeho rodina se od té doby na turnaji neobjevila.

"I když je zatím brzy na to vědět, zda bude hrát, nebo ne, jsme rádi, že je Serenino jméno na seznamu přihlášených. Na základě jejích vyjádření na Australian Open víme, že o návratu na náš turnaj přemýšlela," uvedl v tiskovém prohlášení ředitel turnaje Steve Simon.

Williamsová minulý týden v Melbourne řekla, že ji myšlenka na bojkot napadla po zhlédnutí filmu o Nelsonu Mandelovi "Long Walk to Freedom". "Mandela byl úžasný člověk. Byla jsem velmi poctěna, že jsem měla šanci se s ním potkat a trochu ho poznat i jeho životní příběh," řekla Williamsová po postupu do osmifinále, v němž pak nečekaně vypadla se Srbkou Anou Ivanovičovou.

Jméno její sestry Venus, také bývalé světové jedničky, mezi přihlášenými do Indian Wells chybí.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..