Rubriky:

Tenis

Oslavenkyně Vaidišová měla slzy na krajíčku

25. dubna 2005 09:04 - PRAHA

Měl to být její víkend. V sobotu slavila tenistka Nicole Vaidišová teprve šestnácté narozeniny. Kapitán Tomáš Petera jí vybral jako jedničku českého týmu pro její premiéru ve Fed cupu s Japonskem. A málem to byl debut pěkně hořký.

V sobotu za šedesát devět minut smázla z kurtu při prvním utkání za český tým Nakamuraovou. "Jsem za to vítězství ráda. Byla jsem trošku nervózní, protože všichni čekali, že vyhraji. Po třech hrách jsem se ale uklidnila," vyprávěla po vítězství 6:3, 6:1.

Japonské soupeřce prakticky nedala šanci. "Měla jsem kontrolu nad zápasem od prvního do posledního míče. Jen v prvním setu jsem udělala několik nevynucených chyb, ale zůstala jsem v klidu," líčila třiačtyřicátá hráčka světa, nejvýše postavená Češka na žebříčku WTA.

V nedělním prvním utkání za stavu 1:1 všichni očekávali, že zařídí pro český tým důležitý druhý bod. Jenže proti Morigamiové neměla šanci. "Byl to jeden ze dnů, kdy mi nic nevyšlo. Jsem hodně zklamaná," povzdechla si.

Slzy měla na krajíčku. Klopila zrak. Bylo patrné, jak ji trápí prohra a předvedená hra. "Byl to jeden z nejhorších výkonů v kariéře. Věřila jsem si. Strašně mě to mrzí. Zvláště proto, že šlo o domácí zápas Fed cupu," posteskla si, když po čtyřiasedmdesáti minutách opouštěla centrální kurt na Štvanici.

Rozhodly hrubé chyby

Dobře věděla, kde udělala největší chyby. "Proti Morigamiové musíte hrát agresivně, ale já jsem moc kazila. Dělala jsem strašné chyby, měla jsem špatný pohyb. Způsobem, jakým jsem to utkání absolvovala, prostě nešlo vyhrát," zkritizovala se nelítostně.

Odmítla, že by neunesla tíhu okamžiku. "Byla jsem nervózní, ale přiměřeně," říkala. "To utkání bylo spíše než o hře soupeřky o mých hrubých chybách. Míče, které normálně dávám do kurtu, jsem teď vyhazovala," nehledala výmluvy vysoká tenistka.

Jako dárek k narozeninám dostala od předsedy tenisového svazu Ivo Kaderky briliantový přívěsek. Od týmových kolegyň dort a utajený dárek. Největší radost jí však udělaly spoluhráčky, že nepříznivě se vyvíjející utkání dovedly k triumfu. "V pondělí ráno už letím do Ameriky, ale určitě zvládneme i nějakou kratičkou oslavu. Vítězství i narozenin," usmála se konečně sympatická Nicole Vaidišová.

Radek Malina, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..