Rubriky:

Tenis

Pála ztratil hlas, ale sršel štěstím. Máme hodně dobrých hráček, jen vybrat ty nejlepší, říká

13. února 2014 12:19 - Praha

V Seville zažil kapitán Petr Pála absurdní chvíle, kdy nevěděl, zda se smát, či zuřit. Nakonec s českými tenistkami slavil postup do šestého semifinále Fed Cupu v řadě. Unikátní bilance.

 

Caro Raul, ČTK

Byl to pro vás jeden z nejtěžších zápasů ve funkci kapitána?

Jak se to vezme. Stalo se tam hodně věcí, které se jinde neřeší.

Mějte informace ze sportu vždy po ruce! Stáhněte si do telefonu aplikaci Sport.cz na Google Play a AppStore.

Bylo vám hned jasné, že to bude víkend plný starostí?

No my věděli, že má pršet a bude zima, takže to nebude žádná sranda. Pak onemocněla Lucka (Šafářová), tak to byla ještě menší sranda... My se ale pořád divili, mysleli jsme, že třeba přivezou nějaká světla navíc. První den, co jsme přijeli, byl kurt podmáčený a nebyla na něm roztažená plachta, která tam přitom byla... Až když jsme jim řekli, ať to zatáhnou, tak to udělali. Oni byli líní to normálně zatáhnout.

Jak reagovali lidé z Mezinárodní tenisové federace?

Zástupce, který tam byl, to schytal ze všech stran. Museli vědět, že co říkáme, je pravda a udělali chybu. Ale musí to vědět hlavně lidé na odpovědných místech.

Jakými cestičkami se dá dobrat změny?

Česko má v tenise dobré jméno a tím, že reprezentujeme dobře v Davis Cupu i ve Fed Cupu, by nás měli vyslechnout a něco s tím udělat. Je potřeba ale mluvit s těmi, co to mají na starosti a odhlasovávají to. Což je práce na delší dobu.

Do semifinále Fed Cupu postoupily Češky pošesté v řadě, což nemá obdoby. Užíváte si úspěšnou kapitánskou éru?

Mám ohromnou radost, když se to povede, ale jsem taky vždycky hodně unavený. V Seville jsem poslední den ztratil hlas. Ale já to mám rád a strašně se těším.

Bylo nejpříjemnějším zjištěním, že jde postoupit i bez Petry Kvitové?

Já vždycky říkal, že máme hodně dobrých holek, stačí vybrat ze šesti sedmi ty nejlepší. I když chyběla Petra, holky to zvládly výborně a potvrzují to i na turnaji v Dauhá.

Za Fed Cup na rozdíl od Davis Cupu nejsou body do světového žebříčku. Myslíte, že je to dlouhodobě únosné?

Já jsem zastáncem toho, aby body za Fed Cup byly, ale za jiných podmínek. Nejde to dělat s osmi týmy ve Světové skupině. Když jich bude šestnáct, tak to je zase týden navíc. U holek ty body z Fed Cupu ale zase tolik zastánkyň nemají. Mám pocit, že moc ochoty ze strany WTA taky není. ATP se dohodla a kluci jsou za to rádi. Když někdo hraje o víkendu pětisetové zápasy a pak se přesouvá na turnaj, tak je úplně vyřízený a koleduje si o zranění.

V semifinále se opět utkáte s Italkami. Může vás z jejich strany ještě něco překvapit?

Tak na antuku je asi nepozveme... Klasicky to bude tvrdý povrch v hale, ale ještě máme čas se nachystat. I když třeba Vinciová umí hrát na všem. Italky jsou podobné nám. Fed Cup hrají rády a umějí ho. Já ale doufám, že rozhodne domácí prostředí.

Marek Burkert, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..