Rubriky:

Tenis

Tenista Štěpánek potvrdil, že Davisův pohár bude letos bez něj

1. června 2005 20:59 - PRAHA

Tenisté se budou ve Světové skupině Davisova poháru zachraňovat bez Radka Štěpánka. Současná česká jednička ve středu na challengeru v Prostějově potvrdila, že letošní ročník týmové soutěže je pro ni uzavřenou kapitolou.

Štěpánek se původně omluvil kapitánovi Cyrilu Sukovi jen z prvního kola, v kterém Češi podlehli hladce v Argentině. "Řekl jsem, že pak budu kdykoli k dispozici, ale reakce byla taková, jaká byla. Tohle respektuji a Davis Cup je pro mě letos uzavřená kapitola," řekl Štěpánek po čtyřhře s Petrem Kordou v Prostějově.

Kapitán Suk údajně na Štěpánkovu omluvu z prvního kola řekl, že hráč povýšil privátní zájmy nad zájmy týmu a už s ním nepočítá. "To je jeho rozhodnutí. Situaci beru takovou, jaká je, a letos v Davis Cupu nenastoupím," řekl Štěpánek. Nechtěl spekulovat, co by bylo, kdyby měl tým jiného kapitána.

Štěpánek svoji omluvu pro první kolo vysvětloval touhou dostat se do elitní dvacítky světového žebříčku. "Měl jsem jedinečnou šanci splnit, na co jsem celý život čekal a povedlo se mi to," řekl sedmnáctý hráč žebříčku ATP. "Rozhodnutí nehrát Davisův pohár pro něj muselo být těžké a udělal ho sám. Musel nad tím dost hloubat a já si toho cením, že to dokázal," řekl Štěpánkův kouč Petr Korda.

Čeští tenisté jako jediní v historii Davisova poháru nesestoupili z elitní Světové skupiny. Tento primát, který drží od roku 1981, se pokusí prodloužit v září, kdy je v utkání o držení čekají v domácím prostředí nebezpeční Němci.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..