Rubriky:

Tenis

Bílé má být i spodní prádlo. Povolen je jen centimetrový proužek, velí přísně pořadatelé Wimbledonu

3. července 2014 11:27 - Londýn

Pořadatelé Wimbledonu se do toho podle některých tenistů letos pořádně obuli, co se týče oblečení. Na paškál si vzali i spodní prádlo. Tradice se ctí podle všeho více než kdy jindy. Že je to až moc přísné, míní i švýcarský fenomén Roger Federer. Připomíná, že v minulosti nebyli tenisté mnohdy oděni výhradně v bílé barvě.

 

Ben Curtis, ČTK/AP

Zato letos účastníci svátku v All England Clubu obdrželi od hlavního turnajového rozhodčího Andrewa Jarreta více než jasné pokyny, které se týkaly oblečení. Nový předpis se zaměřil i na spodní prádlo a stanovuje, že musí být kompletně bílé. Až na maličkost. Může obsahovat barevný pruh, ale nesmí být více než centimetrový, což prý mnohým aktérům zkomplikovalo situaci.

Podle sedminásobného wimbledonského vítěze zacházejí britští organizátoři do extrémů. "Můj osobní názor je takový, že to je až moc přísné," uvedl Federer, jemuž bylo už loni hned po prvním kole doporučeno, aby změnil obuv. Nastoupil sice v bílých teniskách, ale s výrazně oranžovou podrážkou. Letos má bílé.

Dvaatřicetiletý Švýcar svůj názor podložil připomínkou fotografií šampionů minulosti jako například Stefana Edberga či Borise Beckera. "Ty ukazují, že i tam se ocitla sem tam nějaká barva navíc," podotkl Federer, kterého v pátek čeká semifinálový souboj s Kanaďanem Milosem Raonicem.

"Ale respektuji to. A rozumím tomu. Teď si tím prostě musíme projít, ale třeba jednou zase trochu povolí tu uzdu, která se nyní přitáhla. A nebudou až tak nekompromisní," doplnil Federer.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..