Rubriky:

Tenis

Svého tátu dojala Kvitová ve Wimbledonu hned dvakrát. Nejprve výhrou, pak i svým přáním

6. července 2014 21:26 - Londýn

Stejně jako před třemi lety, kdy ve Wimbledonu triumfovala poprvé, i tentokrát drželi Petře Kvitové palce při finálovém zápase její rodiče Jiří s Pavlou přímo v lóži na centrkurtu v All England Clubu. Do Londýna dorazili v den zápasu a ještě večer odletěli zpátky domů. Šťastní, že znovu na vlastní oči viděli jeden z největších momentů kariéry své dcery.

 

Toby Melville, Reuters

Jen na pár hodin přiletěli rodiče tenistky Petry Kvitové do Londýna. Jiří Kvita s manželkou Pavlou seděli stejně jako v roce 2011 v lóži při finále Wimbledonu a sledovali, jak jejich dcera vítězí.

Dojatí se krátce po výhře nad Kanaďankou Eugenií Bouchardovou s Kvitovou objali a neudrželi slzy dojetí. "Slzičky byly, jak Péťa přiběhla nahoru, tak taky plakala, takže ano. To k tomu patří," řekl Kvita na terase londýnského svatostánku, zatímco kousek opodál létaly špunty šampaňského na oslavu vítězství.

Kvitu dojala dcera hned dvakrát. Při proslovu na kurtu s trofejí v náručí mu s denním předstihem přála k nedělním 63. narozeninám. "No krása!" těšilo otce, který je na dceru patřičně hrdý. "Dokázala, že to v ní je, že se s ní musí počítat."

Je silnější, v hlavě to má srovnané

Pro rodiče je úspěch potomka emotivní záležitostí. A pro tenistu Wimbledon tím největším úspěchem. "I mimosportovní věci jsou důležité, ale tohle je vrchol. Wimbledon je Wimbledon. Když vyhrajte Wimbledon, to je něco," řekl Kvita.

Před třemi lety vyhrála Kvitová Wimbledon poprvé. Tehdy jako mladá dračice zvítězila nečekaně, zatímco tentokrát si pro titul došla jako jedna z favoritek. "V roce 2011 to bylo překvapení, tohle si uhrála a je to cennější," mínil otec.

Po roce 2011 nehrála Kvitová vyrovnaně. Kvita se ale o dceru nebál. I když ji doma často nevidí, protože dcera neustále objíždí turnaje po světě, oceňuje na ní, že je silnou osobností. "Nebáli jsme se, že by ji to semlelo. Když se jí tolik nedařilo, tak věděla, že musí víc makat, a to se vyplatilo. Myslím, že se stala silnější, že to má srovnané v hlavě, to je z toho nejdůležitější," konstatoval Kvita.

Jankulovksi přinesl štěstíčko

S manželkou přiletěli do Wimbledonu až před polednem a už v podvečer měli letět speciálem domů. "To stačí, ne," smál se Kvita. Ráno před cestou ještě doma ve Fulneku doufal, že uvidí výhru. "Jasné, otec musí věřit dceři," přitakal. Tenistům grandslamový titul převrátí život naruby. V životě rodičů šampiónů se ale nic zásadního nemění. "Za ty tři roky jsem jen trochu přibral," řekl Kvita.

České lvici držel palce přímo v All England Clubu skoro všechny zápasy i bávalý fotbalový obránce Marek Jankulovski. "Musím říct, že to byl neskutečný zážitek. Tenis se mi po fotbalu vždy nejvíc líbil a vidět Petru vyhrát Wimbledon, to je těžko s něčím srovnatelný," řekl po finále.

Jankulovski se přijel poprvé podívat na grandslam a vydržel první týden. "Přinesl jsem trochu štěstíčko," usmál se fotbalista. Na dva dny musel odletět domů, ale tenis dál sledoval v televizi a hned, jak to šlo, přiletěl zpět. "Měl jsem jít komentovat do studia fotbalové mistrovství světa, ale to šlo stranou," řekl ostravský rodák.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..