Rubriky:

Tenis

Kvitová dostala náušnice a má bustu. V Prostějově slavila i se Šafářovou

14. července 2014 20:33 - Prostějov

Na pět stovek fanoušků přišlo v pondělí přivítat dvojnásobnou wimbledonskou vítězku Petru Kvitovou a semifinalistku travnatého grandslamu Lucii Šafářovou na jejich domovské půdě v areálu prostějovského klubu, kde pro velký tenis dorostly.

 

Luděk Peřina, ČTK

Obě hráčky v rámci oslav převzaly spoustu dárků, třeba od šéfa klubu Miroslava Černoška zlaté náušnice a přívěsek. Kvitové navíc byla odhalena busta, kterou pro ni zhotovil sochař Milan Benda.

„Zblízka jsem to dílo ještě pořádně neviděla. Je to krásný dárek, moc si ho vážím," dojímala se Kvitová a vzpomínala na své začátky v Prostějově, kam přišla z Fulneku až v šestnácti letech. „Pamatuju si, jak jsem se tehdy s obdivem dívala, jak Lucka Šafářová trénuje s Tomášem Berdychem. Sama jsem si pak šla zahrát na sedmičku," usmála se.

Kvitovou ještě čeká s dalšími úspěšnými tenistkami Klárou Koukalovou a Terezou Smitkovou přijetí u prezidenta Miloše Zemana 23. července, jinak se však už ode dneška znovu vrhne do tréninkové dřiny. „Co jsem se vrátila z Wimbledonu, tak jsem vypnula a všechno šlo okolo mě. Doléčila jsem taky zraněnou nohu, už vůbec nebolí. Teď se vrhnu do přípravy," popisovala s tím, že na konci července odletí za oceán na sérii turnajů před US Open.

To její semifinálová soupeřka z Wimbledonu Lucie Šafářová míří do zámoří už v sobotu. „Minulý týden jsem jezdila na kole po Moravě a pak byla pár dní na horách v Rakousku," přiblížila svůj odpočinek po londýnském tažení, které ji prý hodně nakoplo. „Teď by to chtělo ještě nějaký úspěch na betonech. Ráda bych zaútočila na světovou desítku," zmínila svůj cíl momentálně 17. hráčka světového žebříčku.

Petr Marek, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..