Berdych a Vaidišová do třetího kola Wimbledonu

LONDÝN

Tomáš Berdych a Nicole Vaidišová si zahrají třetí kolo wimbledonské dvouhry. Berdych si ve druhém kole poradil s německým soupeřem Larsem Burgsmüllerem hladce dvakrát 6:3 a 6:1, sedmadvacátá nasazená Vaidišová porazila krajanku Michaelu Paštikovou 7:5 a 6:3. Nepostoupil naopak Ivo Minář, jenž nestačil na největšího favorita turnaje Rogera Federera.

Minář ve druhém kole nekladl světové jedničce velký odpor a se švýcarským obhájcem titulu prohrál dvakrát 4:6 a 1:6. Navíc zřejmě z velké nervozity za zápas nashromáždil sedm dvojchyb a 34 nevynucených chyb. Federer naopak nastřílel devět es a jeho úspěšnost při prvním podání činila 85 procent.

Hernych nechal Hewitta zvednout

Jednoho z favoritů celého Wimbledonu, nasazenou trojku Lleytona Hewitta, nezaskočil ani další z českých zástupců Jan Hernych. Ten s Australanem prohrál první set lehce 2:6. Ve druhé sadě sice vedl 4:1 a 5:2, přesto ji nakonec neuvěřitelně ztratil poměrem 5:7. Do úspěšného konce Hernych dovedl alespoň třetí set vítězstvím 6:3, ale Hewitt mu pak stejnou měrou oplatil a postoupil do třetího kola.

Ve druhém kole dnes ve Wimbledonu skončil i Tomáš Zíb. Devětadvacetiletý český tenista, jenž při předchozích dvou startech na londýnské trávě ztroskotal vždy hned v úvodním duelu, nestačil na Fernanda Gonzaleze z Chile a prohrál ve třech setech 4:6, 6:7 a 3:6.

Češi ve Wimbledonu:
Muži, dvouhra - 2. kolo:
Berdych (ČR) - Burgsmüller (Něm.) 6:3, 6:3, 6:1, Federer (1-Švýc.) - I. Minář (ČR) 6:4, 6:4, 6:1, Gonzalez (21-Chile) - Zíb (ČR) 6:4, 7:6 (8:6), 6:3, Hewitt (3-Austr.) - Hernych (ČR) 6:2, 7:5, 3:6, 6:3.
Muži, čtyřhra - 1. kolo:
Beck, Levinský (SR/ČR) - M. Garcia, Horna (Arg./Peru) 6:3, 6:2, 3:6, 6:3.
Ženy, dvouhra - 2. kolo:
Vaidišová (27-ČR) - Paštiková (ČR) 7:5, 6:3, Safinová (Rus.) - Strýcová (ČR) 6:2, 6:2.

4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 Andrejevová - Nosková 4 : 6, 6 : 3, 6 : 3 konec
20240426T11 : 00:00+0200