Rubriky:

Tenis

Emoce mě dohnaly k šílenosti. Berdych se omluvil sudí za extempóre ála McEnroe

5. září 2014 18:13 - New York

Rozčiloval se na rozhodčí, ale teď se omlouvá a sype si popel na hlavu. Český tenista Tomáš Berdych se na sociálních sítích omluvil za své chování vůči hlavní rozhodčí Louise Engzelové ve čtvrtfinále US Open proti Chorvatovi Marinu Čiličovi. Proti němu český tenista neuhrál ani set a z turnaje vypadl.

 

Seth Wenig, ČTK/AP

„Tohle je moje osobní omluva rozhodčí ze včerejšího zápasu. Měla pravdu. Moje emoce mě dohnaly k téhle šílenosti. Omlouvám se za to," napsal rodák z Valašského Meziříčí.

Na sudí se obořil ve třetím setu za stavu 4:2 a 30:15 pro něj. Berdych doběhl těžký míček, který se mu podařilo vrátit na stranu soupeře, jenže rozhodčí si dobře všimla, že míček ještě před Berdychovým zásahem dopadl podruhé na zem.

Český reprezentant ale možnost dvojdopadu rezolutně odmítal s tím, že pokud by míček dopadl dvakrát, nebylo by možné ho takto zahrát. Následně zareagoval po vzoru legendárního Johna McEnroea. „To myslíte vážně, nebo jste byla jen příliš dlouho na slunci?" ptal se nechápavě.

„Držela jste vůbec někdy raketu v ruce?" pokračoval. Rozhodčí nicméně zachovala dekórum a rozčilenému Čechovi pádně odpověděla otázkou: „Ok, Tomáši. A ty už jsi někdy dělal rozhodčího ve čtvrtfinále grandslamu?"

roj, Sport.cz

Zrušit


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..