Rubriky:

Tenis

ATP udělala chybu, tvrdí Caňas, potrestaný za doping

9. srpna 2005 09:27 - BUENOS AIRES

Argentinský tenista Guillermo Caňas považuje svůj dvouletý trest za doping za chybu vedení okruhu ATP. Desátý hráč světa tvrdí, že měl pozitivní test po požití léku s garancí ATP. "ATP udělala v mém případě chybu. Byl to průšvih celého systému na turnaji v Acapulku," uvedl Caňas na tiskové konferenci.

Pozitivní test měl právě na únorovém turnaji v Mexiku, kontrola v jeho těle odhalila přítomnost zakázaného diuretika hydrochlorothiazidu (HCT).

"Byli to lidi z vedení turnaje, kteří mi tam kupovali léky, jež měly garance ATP," tvrdil Caňas. Podobně se bránili před časem i Bohdan Ulihrach s Gregem Rusedským, kteří byli po pozitivním testu na nandrolon po dlouhých měsících omilostněni. Přítomnost zakázané látky v těle byla totiž v jejich případě důsledkem konzumace kontaminovaných potravinových doplňků, které dostali od oficiálního fyzioterapeuta ATP.

"Snaží se prosadit spravedlnost v systému, jenž není na sto procent výkonný a jenž dělá chyby. Moje kariéra tím neskončí, ale je to velká nespravedlnost. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že dostanu maximální trest," uvedl v rodném Buenos Aires sedmadvacetiletý Caňas.

Očekával kratší suspendaci

Tenista očekával kratší suspendaci, podobnou, jaké se dočkali v minulosti jeho tři krajané. V roce 2001 byl Juan Ignacio Chela potrestán na tři měsíce za steroid methyltestosteron a Guillermo Coria na sedm měsíců kvůli nandrolonu. Loni si odpykal devítiměsíční postih Mariano Puerta, jenž byl testován na clenbuterol.

"Je to smutné pro argentinský tenis. Caňas si tak tvrdý trest nezasloužil, neměl přece žádný dřívější prohřešek. Pokud je někdo čistý, tak je to rozhodně Guillermo Caňas. Bohužel asi nemáme prostě moc dobrou pověst kvůli tomu, kolik Argentinců udělalo chybu," prohlásil slavný argentinský tenista minulosti Guillermo Vilas.

Caňas se bude moci vrátit na kurty 11. června 2007. Navíc musí vrátit 276.070 dolarů, které si vydělal na odměnách od turnaje v Acapulku. Naposledy hrál v červnu na trávě v německém Halle, kde došel do semifinále.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..