Navrátilová získala 175. titul ve čtyřhře

TORONTO

Tenisová legenda Martina Navrátilová v neděli vybojovala na turnaji v Torontu 175. titul ve čtyřhře. Česká rodačka spolu s Němkou Annou-Lenou Groenefeldovou porazila španělský pár Conchita Martinezová, Virginia Ruanová-Pascualová 2:1 na sety a znovu posunula věkovou hranici pro nejstarší deblovou vítězku na okruhu WTA na 48 let a deset měsíců.

Dnešní finále přitom pro šestou nasazenou americko-německou dvojici nezačalo dobře, první set získaly Španělky poměrem 7:5. Navrátilová s Groenefeldovou však dokázaly zápas otočit a za dvě hodiny a 18 minut se radovaly z vítězství.

Na další trofej čekala Navrátilová více než rok. Předchozí titul ve čtyřhře získala vloni v květnu ve Vídni, kde byla její partnerkou krajanka Lisa Raymondová.

Na další trofej čekala Navrátilová více než rok. Předchozí titul ve čtyřhře získala vloni v květnu ve Vídni, kde byla její partnerkou krajanka Lisa Raymondová. "Je to úžasné, už jsem na to čekala dlouho. Byla jsem v několika finále, ale bez vítězství, takže tohle je obzvlášť sladké," radovala se po zápase Navrátilová.

Čtyřhra je týmová práce

Legenda světového tenisu tentokrát vyhrála s Groenefeldovou, s níž před dvěma týdny v San Diegu vypadla hned v prvním kole. "Už tam jsme hrály docela dobře, takže jsme si řekly, že na tom budeme stavět. Hodně jsme společně trénovaly a je krásné vidět, že je z nás lepší tým. Čtyřhra je týmová práce, právě kvůli tomuto prvku ji tak ráda hraju," dodala veteránka.

Ve své bohaté sbírce má naturalizovaná Američanka vedle 175 deblových titulů i 167 trofejí z dvouhry. Na grandslamových turnajích nasbírala 58 prvenství.

Clijstersová vyhrála belgické finále

Belgická tenistka Kim Clijstersová na zámořských tvrdých kurtech pokračuje ve vítězném tažení. Po vítězství v Los Angeles triumfovala i na turnaji v Torontu, kde dnes ve finále porazila krajanku Justine Heninovou-Hardenneovou 7:5 a 6:1.

V zápase bývalých světových jedniček Clijstersová potvrdila, že na grandslamovém US Open bude za týden patřit k horkým favoritkám na vítězství. Na tvrdých kurtech totiž vyhrála už pátý turnaj a v Torontu stejně jako minulý týden v Los Angeles na cestě za triumfem neztratila ani set.

Čtvrtfinálová přemožitelka české tenistky Nicole Vaidišové s ní ve finále držela krok jen v úvodním setu, který prohrála 5:7. V druhé sadě už Clijstersová nedala Heninové šanci, vyhrála 6:1 a po 71 minutách se radovala z šestého letošního titulu na okruhu WTA.

Díky triumfu v Torontu si Clijstersová odnesla šek na 189 000 z celkové dotace 1,3 milionu dolarů.

Výsledek:
Čtyřhra - finále:
Groenefeldová, Navrátilová (6-Něm./USA) - Martinezová, Ruanová-Pascualová (3-Šp.) 5:7, 6:3, 6:4.