Rubriky:

Tenis

Tenisté začnou boj o návrat mezi elitu v Maroku

29. září 2005 13:19 - PAŘÍŽ

Čeští tenisté před pár dny poprvé v historii vypadli z elitní skupiny Davisova poháru, když v utkání o záchranu podlehli v Liberci Německu 2:3. Nyní mohou začít pracovat na návratu, ve druhém kole Evropsko-africké skupiny I je čeká Maroko. Když uspějí na horké půdě afrického soupeře, budou za rok opět bojovat v baráži o návrat mezi elitu. Zápas se uskuteční od 7. do 9. dubna.

Nejlepší český daviscupový hráč současnosti Jiří Novák označil Maroko za dobrý los. "Jen je nepříjemné, že se hraje u nich, prostředí tam nebude nic moc," řekl ČTK. "Dá se asi předpokládat, že připraví antuku," uvažoval Novák.

Kapitán Cyril Suk nechtěl hodnotit, zda je Maroko silným, nebo lehkým soupeřem. "Nesmíme soupeře podcenit. Hráči jsou profesionálové, na zápas se připraví a pojedeme tam samozřejmě vyhrát a postoupit do dalších bojů," řekl ČTK Suk, který v zemi na severozápadě Afriky asi pětkrát hrál. "Nedovedu si představit, že by mě tam něco zaskočilo," řekl Suk.

El Aynaoui už nemá formu

Maroko se dříve opíralo o trojici Hicham Arazi, Younes El Aynaoui, Karim Alami, který je současným daviscupovým kapitánem. "Tohle silné trio už moc nehraje, jejich éra končí. Jen El Aynaoui občas pozlobí," řekl Novák. Předloni třináctý hráč světa El Aynaoui momentálně klesl až na 330. místo žebříčku ATP.

"Podmínky nebudou jednoduché, ale soupeř snad bude přijatelný," řekl Tomáš Berdych, který držel v utkání s Německem české tenisty v naději na udržení, ale k jeho dvěma bodům po pětisetových výhrách se už nikdo jiný nepřidal. "Nemuselo by to být těžké, ale je to Davis Cup a dít se může vše," řekl.

Zápasy Evropsko-africké skupiny I v letošním roce za Maroko odehráli El Aynaoui, Múnír El Aarej (404. v žebříčku ATP), Mehdi Tahiri (647.), Mehdi Ziadi (731.) a Tala Ouahabi (824.).

Pozor na místní podmínky

Novák, který nehrál proti Německu kvůli zraněné patě, nemá s Marokem z turnajů ATP dobré zkušenosti. Hrál třeba v Casablance, kde získali s Davidem Riklem v roce 1996 titul ve čtyřhře, či v Agadíru. "Životní úroveň tam byla hodně mizivá, objevovaly se střevní potíže, ale s tím se nedá nic dělat," řekl Novák.

V Africe odehráli českoslovenští tenisté daviscupový zápas pouze v roce 1971 a Egypt v Káhiře pod vedením Jana Kukala porazili bez problémů 4:1. Do Jihoafrické republiky předtím v roce 1969 z politických důvodů neodcestovali.

Těžký los mají ve Světové skupině Slováci. K utkání prvního kola pojedou letošní finalisté na horkou půdu do Chile.

Losování Davisova poháru 2006:
Světová skupina - 1. kolo:
Rakousko - Chorvatsko, Argentina - Švédsko, Bělorusko - Španělsko, Švýcarsko - Austrálie, Německo - Francie, Nizozemsko - Rusko, USA - Rumunsko, Chile - Slovensko.
Evropsko-africká skupina I - 2. kolo:
Maroko - ČR, Itálie - Lucembursko/Portugalsko, Izrael/SČH - Velká Británie, Ukrajina - Belgie.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2017 - muži
  • US Open 2017 - ženy
  • Davis Cup 2017
  • Fed Cup 2017

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..