Vik finále v Petrohradu hrát nebude

Český tenista Robin Vik skončil svou pouť turnajem v ruském Petrohradu v semifinále, kde v sobotu narazil na Němce Nicolase Kiefera. Ten pětadvacetiletého rodáka z Hradce Králové porazil ve dvou setech.

I tak je to pro Vika životní úspěch, protože se vůbec poprvé v kariéře dostal mezi čtyři nejlepší turnaje ATP. Ve čtvrtfinále se mu navíc podařilo vyřadit obhájce titulu Rusa Michaila Južného. [celá zpráva]

Za svou účast mezi čtveřicí nejlepších si Vik z Ruska odveze 49 tisíc dolarů a 22 bodů.

Kiefer se v nedělním finále utká s nasazenou dvojkou Švédem Thomasem Johanssonem, který si v druhém semifinále poradil se Španělem Fernandem Verdaskem.

Dvouhra - semifinále:
Kiefer (5-Něm.) - Vik (ČR) 6:3, 6:4, T. Johansson (2-Švéd.) - Verdasco (8-Šp.) 6:3, 3:6, 6:3

Peschkeová se do finále nedostala

Česká tenistka Květa Peschkeová na turnaji v rakouském Linci o titul bojovat nebude. V sobotním semifinále opět nestačila na Rusku Naděždu Petrovovou, která ji letos porazila i ve wimbledonském osmifinále a na turnaji v Lucemburku.

První set Peschkeová prohrála 3:6. Ve druhé sadě až do sedmé hry držela vyrovnaný stav a naději na prodloužení zápasu, ale pak ztratila servis. Petrovová měla dva mečboly už při podání české hráčky za stavu 5:3, ale nakonec uspěla až v následující hře a vyhrála 6:4.

Ve finále se třetí nasazená Ruska utká s turnajovou čtyřkou Patty Schnyderovou.

Petrovová (3-Rus.) - Peschkeová (ČR) 6:3, 6:4, Schnyderová (4-Švýc.) - Ivanovičová (8-SČH) 7:5, 6:2.

Berdych s Novákem vyřazeni ve čtvrtfinále

Tenisový pár Tomáš Berdych, Jiří Novák prohrál ve čtvrtfinále turnaje ve švýcarské Basileji s dvojicí Wayne Black, Daniel Nestor po setech 3:6 a 4:6. Oba už předtím vypadli z dvouher.

Kyperský tenista Marcos Baghdatis prodloužil svou vítěznou sérii na turnaji v Basileji na sedm zápasů a z kvalifikace postoupil poprvé v kariéře až do finále. Dvacetiletý talent získal skalp druhého nasazeného Davida Nalbandiana, který usiloval o čtvrtou finálovou účast za sebou.

Ve finále se utká s Fernandem Gonzalezem.

Baghdatis (Kypr) - Nalbandian (2-Arg.) 6:2, 7:6 (7:3), Gonzalez (4-Chile) - Hrbatý (5-SR) 6:0, 6:3.
Čtyřhra - čtvrtfinále:
Black, Nestor (2-Zim./Kan.) - Berdych, Novák (ČR) 6:3, 6:4.

Český pár dohrál i v Lyonu

Jen pět gamů uhráli čeští tenisté Tomáš Cibulec a David Škoch ve čtvrtfinále čtyřhry na turnaji ve francouzském Lyonu proti domácím favoritům Michaelu Llodrovi a Fabricu Santorovi. Nejvýše nasazená francouzská dvojice postoupila mezi nejlepší čtyři páry po vítězství 6:2 a 6:3.

Francouzský tenista Gael Monfils bude hrát na turnaji v Lyonu třetí letošní finále na okruhu ATP. Devatenáctiletý talent, jenž získal v Sopotech svůj premiérový titul, porazil v úvodním semifinále krajana Sébastiena Grosjeana 6:4, 7:5.

Monfils (Fr.) - Grosjean (Fr.) 6:4, 7:5, Roddick (1-USA) - Santoro (Fr.) 6:4, 7:6 (7:5)
Llodra, Santoro (1-Fr.) - Cibulec, Škoch (ČR) 6:2, 6:3.

4 : 6, 6 : 7 Hanfmann - Menšík 4 : 6, 6 : 7 konec
20240425T15 : 00:00+0200