Rubriky:

Tenis

Třinecký Marek oblékne dres Sparty

28. dubna 2003 12:38 - PRAHA

Útočník extraligového Třince a nejlepší střelec letošního ročníku nejvyšší hokejové soutěže, Jan Marek, oblékne v příští sezóně dres pražské Sparty. Ve svém mateřském klubu se totiž třiadvacetiletý forvard nedohodl na podmínkách nové smlouvy, a po Liboru Procházkovi se tak stal druhým třineckým hráčem, který odchází do Prahy.

 

archiv

Informace o Markově odchodu potvrdil generální manažer Třince Petr Husička. O odchodu pohotového střelce do pražské Sparty se ale v hokejových kuloárech mluvilo už delší dobu. Vedení Ocelářů přesto ještě do minulého týdne vyjednávalo s Markem o prodloužení smlouvy.

"Nemám ani moc náladu se o tom bavit. Splnili jsme všechny jeho požadavky, ale mám pocit, že všechno bylo rozhodnuté asi dřív. Stále odmítal podepsat. Nakonec mi přišlo, že i jemu samotnému to trochu vadilo," krčil Husička rameny.

Z reprezentace nakonec sešlo

Po Liboru Procházkovi se tak Marek stal druhým hráčem, který v příští sezóně vymění třinecký dres za sparťanský. "V případě Libora jsem s tím počítal. Oba však představují kvalitu, kterou budeme muset nějakým způsobem nahradit," upozornil Husička.

S Markem z Třince odešlo i 72 bodů v tabulkách produktivity. Odchovanec jindřichohradeckého hokeje, který do Slezska zamířil před pěti lety, se s 38 góly stal nejlepším střelcem letošního ročníku extraligy. Do kanadského bodování si navíc v 63 zápasech připsal ještě 34 asistencí.

Průbojný forvard se i díky střeleckým schopnostem prosadil do prvotní nominace české reprezentace na světový šampionát ve Finsku, ale do užšího kádru se nakonec neprosadil.

Hledají se náhrady

Zatímco za Marka Třinec náhradu teprve shání, v případě Libora Procházky by jím mohl být liberecký bek Martin Čakajík. S dosavadními nabídkami však vedení Ocelářů na severu Čech nepochodilo.

"Máme o něj eminentní zájem, ale zatím jsme se nedohodli. Budeme jednat dále," řekl Husička. V kádru naopak natrvalo zůstane bek Filip Štefanka, který byl v Třinci na hostování z Havířova.

ČTK, Novinky

Zrušit


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..