Dlouholetá deblová jednička Raymondová skončila s tenisem

New York

Dlouholetá světová jednička ve čtyřhře a vítězka 79 deblových turnajů Lisa Raymondová se rozloučila s tenisovou kariérou. Dvaačtyřicetiletá Američanka odehrála poslední zápas na domácím grandslamu US Open v sobotu ve 2. kole mixu po boku Jamieho Murraye.

Lisa Raymondová (vlevo) na snímku s Květou Peschkeovou.

Raymondová vládla deblovému pořadí WTA 137 týdnů a na grandslamech vybojovala 11 trofejí: šest ve čtyřhře a pět v mixu. Podařil se jí i kariérní Grand Slam. Mezi její spoluhráčky patřily Martina Navrátilová, Lindsay Davenportová, Rennae Stubbsová, ale i Květa Peschkeová.

Ve dvouhře vyhrála čtyři turnaje WTA a v singlovém žebříčku byla nejvýše patnáctá. Během 22 let trvající kariéry slavila i olympijský bronz v Londýně s Mikem Bryanem. Do sportovního důchodu Raymondovou poslal kazašsko-kolumbijský pár Jaroslava Švedovová, Juan Sebastian Cabal.

"Myslím, že každý si v hlavě nosí pohádku o tom, jak všechno skončí. Všichni by to chtěli mít jako (Pete) Sampras - odehrát poslední zápas a vyhrát grandslam. To se ale všem nepovede," loučila se s úsměvem tenistka, která už se podílí na přípravě dvacetileté krajanky Madison Keysové.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.