Rubriky:

Tenis

Navrátil řeší dilema. Kdo bude hrát první nedělní dvouhru?

19. září 2015 17:25 - Dillí

Kapitán Jaroslav Navrátil měl šťastnou ruku při nasazení Adama Pavláska do čtyřhry v barážovém utkání Davisova poháru v Indii a nyní musí znovu udělat co nejlepší volbu. Čeští tenisté vedou v Dillí 2:1 a nejraději by o udržení mezi elitou rozhodli už v první nedělní dvouhře. Právě na tu musí Navrátil vybrat nejlepší variantu.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Podle losu by měl hrát Jiří Veselý. Čtyřicátý hráč světa ale nezvládl v horku a vlhku páteční dvouhru se 164. tenistou žebříčku ATP Somdevem Devvarmanem. Proto je možné, že ho nahradí zkušený Radek Štěpánek, nebo Adam Pavlásek.

"V hlavě myšlenku mám, ale jak byla složitá čtyřhra, tak bude složité udělat i třetí bod. A bylo by dobré utkání rozhodnout už na 3:1, protože v pátém zápasu člověk nikdy neví, co přijde," řekl Navrátil po vítězném deblu, v němž Štěpánek s Pavláskem porazili Leandera Paese a Rohana Bopannu nečekaně hladce ve třech setech.

Kapitán se podobně jako před čtyřhrou rozhodne o nominaci již o den dříve po večeři. "Musím si s klukama sednout, jako jsme si sedli včera na čtyřhru. Zjistím, jak se kdo cítí, jak je kdo připravený. Hlavně to bude podstatné," řekl Navrátil.

Promluví si se Štěpánkem

Nejdřív si promluví se Štěpánkem. "Ne, abych ho lámal na singla, ale je nejzkušenější, tak jak tu situaci vidí," uvedl Navrátil. "Myslím, že by to mělo zůstat, jak to je. Ale sejdeme se a řekneme si, co se bude dít podle toho, jak se kdo cítí," řekl šestatřicetiletý Štěpánek, autor vítězných bodů z finálových zápasů v letech 2012 a 2013, který hrál naposledy dvouhru v týmové soutěži loni v Japonsku.

Ze hry není ani nasazení Veselého. Levoruký hráč byl po pátečním utkání skleslý a zklamaný, ale říkal, že v neděli bude případně hrát jako o život. "Myslím, že i on má v sobě sebevědomí, týmu chce pomoct a bude určitě nažhavený na nedělní zápas," řekl Navrátil. Nevyloučil ani zařazení Pavláska.

Oficiálně bude nominace českého týmu na nedělní dvouhru proti Yukimu Bhambrimu známa hodinu před zápasem, který začne v neděli v 6:30 SELČ. V druhé nedělní dvouhře nastoupí Lukáš Rosol proti Devvarmanovi.

ČTK

Kdo by měl podle vás nastoupit v nedělní úvodní dvouhře proti Yukimu Bhambrimu?

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..