Rubriky:

Tenis

Chorvati vyhráli čtyřhru a dělí je bod od daviscupového titulu

3. prosince 2005 18:51 - BRATISLAVA

Chorvatsko vede ve finále Davisova poháru nad Slovenskem 2:1 na zápasy. Mario Ančič s Ivanem Ljubičičem ve čtyřhře porazili v Národním tenisovém centru v Bratislavě Dominika Hrbatého a Michala Mertiňáka ve třech setech 7:6, 6:3 a 7:6 za dvě hodiny a osmačtyřicet minut. Nedělní souboj jedniček Hrbatého s Ljubičičem tak už může rozhodnout o chorvatském vítězství.

"Škoda, že nám to nevyšlo, ale ještě máme před sebou neděli, v které budeme bojovat," řekl po utkání Hrbatý. "První i třetí set byl vyrovnaný, bylo to o pár míčcích," zhodnotil zápas.

Hrbatý musel nahradit Karola Becka, který má zraněné levé koleno. Slovákům se tak rozpadla úspěšně úderná dvojice. Beck s Mertiňákem totiž letos vyhráli všechny daviscupové čtyřhry.

Tempo udával Ljubičič

Důležitost čtyřhry svazovala hráčům v prvním setu ruce, i Ljubičič kazil lehké údery. Od sedmé do desáté hry si dokonce všichni aktéři utkání po sobě prohráli servis, jako poslední Mertiňák, který podával na výhru v sadě. I ve zkrácené hře měli Slováci blíže k zisku prvního setu, ale Mertiňák oba své servisy za stavu 5:4 prohrál a Ljubičič pak jistě proměnil setbol esem.

Ljubičič začal udávat tón hry. Devátý hráč světa soupeře prohazoval, jak chtěl, s míčem se někdy skoro mazlil, což ukázal i při několika přesných lobech, po kterých se Slováci jen ohlédli. Domácí měli tlak při Ančičově podání, ale nezískali ani brejkbol. Hrbatý často kazil nahrané voleje a dvakrát v druhé sadě prohrál servis.

Chorvati, bronzový pár z loňské olympiády v Aténách, měli v utkání horší servis, ale lepší úspěšnost v proměňování brejkbolů: využili čtyři z pěti, zatímco Slováci jen dva z deseti. Třetí set opět rozhodl tie-break, v kterém od začátku vedli Chorvati a nakonec využili druhý mečbol po Hrbatého forhendu do sítě.

Davisův pohár - finále:
Slovensko - Chorvatsko 1:2 po čtyřhře
Hrbatý, Mertiňák - Ančič, Ljubičič 6:7 (5:7) 3:6, 6:7 (5:7).

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • French Open - muži
  • French Open - ženy
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..