Rubriky:

Tenis

Žádné malé cíle. Berdych zaútočí na Australian Open a chce i výš v žebříčku

16. prosince 2015 17:35 - Praha

Účinkování v IPTL, tedy asijské lize, ukončil s předstihem a na pár dnů našel azyl na kurtech pražské Sparty. Pro Tomáše Berdycha sezóna neskončila Turnajem mistrů v Londýně, tenisová špička se stejně jako loni vydala na putování Asií a nejlepší český hráč účasti rozhodně nelitoval.

 

Kateřina Šulová, ČTK

Proč jste ale odletěl domů dřív? Váš tým UAE Royals přece ještě hraje.

Bylo to dopředu domluvené, že budu hrát určitý počet zápasů, aby to sedělo do mé přípravy. Takže pro mě to byla polovina asijské ligy, nic neočekávaného.

Byl to nezvyk hrát tenis s upravenými pravidly?

Je to něco, co se snaží lidi k tenisu přivést trochu jiným způsobem, aby na to měli i jiný pohled. Myslím, že úspěch to má. Líbí se mi třeba pravidlo, které omezuje prodlevu mezi jednotlivými fiftýny. Člověk čas opravdu vidí na tabuli a musí si ho hlídat. Není to jako na okruhu, že je to v rukou rozhodčího. Tam je to jasně dané a člověk se s tím musí naučit hrát.

Sesumíroval jste si v hlavě, co čekáte od roku 2016?

Určitě to bude hlavně zdraví. Když člověku není dobře, nebo nemůže dělat to, co by chtěl, tak si to nejvíc uvědomí. Zní to opravdu jako klišé, ale přeju si, aby to zdraví tam bylo a s tím mohly přijít i úspěchy.

Pětkrát v řadě jste postoupil do čtvrtfinále Australian Open, poslední dva roky jste tam hrál dokonce semifinále. Budete chtít ten slibovaný grandslamový průlom uskutečnit už v lednu v Melbourne?

Když to budu brát doslovně, tak u semifinále by to nemělo skončit. Člověk by si neměl dávat malé cíle, protože když už něco takového zažil, tak logicky chce víc.

Letos jste vystoupal až na 4. místo na světě. Budete se dál snažit o šplh žebříčkem na vyšší pozice, nebo jsou prioritou grandslamy?

Je to jeden z cílů posunout se na žebříčku. Hlavně v dnešní době, kdy se mluví o velké čtyřce. I když se mi podařilo tam nakouknout jen na chvíli, tak to byl pro mě velký výsledek. Rok jsem zakončil na šestém místě a bylo by hezké to číslo zase vylepšit.

bum, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..