Rubriky:

Tenis

Strýcová byla bezmocná. Jsem sr...! skučela. Kouč Krupa jí pomohl

17. února 2016 17:03 - Dubaj/Praha

Fedcupová reprezentantka Barbora Strýcová je temperamentní hráčka, která se občas nechá unést emocemi. Něco podobného se jí stalo i v zápase 2. kola na turnaji v Dubaji. Na pomoc jí ale přispěchal trenér Tomáš Krupa, který jí dokázal promluvit do duše a pomohl tak překonat nejtěžší chvíli v zápase. Strýcová pak dovedla zápas do vítězného konce.

Facebook

Devětadvacetiletá Strýcová prožívala nepříjemné chvíle. S Němkou Julií Görgesovou prohrála úvodní set 2:6 a v tom druhém už byl stav 0:3. Při pauze si k sobě povolala trenéra Krupu. „Musíš se trochu zkoncentrovat a ne pořád mávat rukama," domlouval jí klidným hlasem trenér.

„Já to nedokážu, chápeš to? Jsem prostě sr..., nic víc než sr...," rozčilovala se bezmocně rodačka z Plzně.

„Teď už to stejně nezachráníš. To se vyřeší až po zápase. Pořád se dá hrát. Jen musíš zůstat na tom kurtě," pokračoval ve flegmatickém přesvědčování trenér. „Já to nedokážu. Chápeš?" odpovídala nešťastná tenistka.

Domluva pomohla

„Musíš. Dokážeš to," naléhal Krupa chlácholivě. „Nejseš takovej sr...," dodával trenér tenistce sebevědomí. „Maličko to podrž. Ona dělá spoustu chyb, jenom musíš zůstat v zápase. To je celý. Pojď. Zkusíme (uhájit) svůj servis. A pak (získat) ten její. Jedem! Zaber!" dodal Krupa ve chvíli, kdy rozhodčí povolával hráčky zpátky na kurt.

Strýcové rozhovor s trenérem pomohl. Vyhrála dokonce šest her v řadě a nastartovala tak obrat. Duel skončil 2:6, 6:3 a 6:1. Ve čtvrtfinále se Strýcová utká s vítězkou zápasu Simona Halepová, Ana Ivanovičová.

Pro Strýcovou to není první emotivní moment, který proklouzl na televizní obrazovky. V roce 2010 při pražském turnaji hovořila se svým trenérem a manželem Jakubem Záhlavou a použila v něm několik sprostých výrazů. Tehdejší šéf sportovní sekce ČT Otakar Černý poté dokonce prohlásil, že Strýcová se již na obrazovkách veřejnoprávní televize neobjeví. Tenistka se později omluvila.

oc, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..