Rubriky:

Tenis

Šarapovová? Chybovala. A já mám jen své vitamíny, takže nic nečtu, říká Kvitová

10. března 2016 11:50 - Indian Wells

Poplach nejen v tenisovém světě trvá. Téma „Maria Šarapovová a meldonium“ je živé i na turnaji v Indian Wells. Novináři se ptali: Zabývají se hráčky varovnými maily o novinkách ve světě dopingu a o látkách, které jsou čerstvě zařazeny na listinu zakázaných? „Já mám jen své vitamíny, nemusím to kontrolovat, takže to nečtu,“ přiznala podle webu listu Daily Mail Petra Kvitová.

 

Česká sportovní/Pavel Lebeda, Facebook

Sama se zjevně neobává, že by něco prošvihla, Šarapovová podle ní s meldoniem udělala obrovskou chybu. „Samozřejmě to pro ni není dobré," citoval slova Kvitové na adresu Rusky Daily Mail. „Myslím, že by každý měl vědět, co si dává do těla," pokračovala.

Šarapovové hrozí až čtyřletý trest zákazu tenisu za to, že měla při Australian Open pozitivní dopingový test na látku, která od letoška není pro sportovce povolená.

Hráčky o jejím přeřazení údajně byly informovány opakovaně od federace i od dopingové agentury WADA. Šarapovová celý malér připisovala tomu, že si na konci roku právě varovný e-mail na toto téma nepřečetla.

Americká legenda Chris Evertová prohlásila, že neuvěřitelně chyboval celý tým ruské hráčky.

Meldonium Šarapovová podle svých slov užívala léta ze zdravotních důvodů. Látka ovšem začala být brána jako jakési novodobé EPO, snad ještě účinnější. A tak byla zakázána.

Některé další hráčky se na rozdíl od Kvitové vyjádřily, že zprávám o dopingových novinkách se věnují dostatečně. „Vše kontroluji třeba i vícekrát. A místo prášků si někdy radši víc odpočinu," uvedla Němka Angelique Kerberová, vítězka letošního Australian Open. „Jsem často nemocná, seznam zakázaných látek raději kontroluji na začátku každého roku," vyjádřila se zase Rumunka Simona Halepová.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..