Rubriky:

Tenis

Tenistky se mohou radit během zápasu se svými trenéry

15. srpna 2006 16:29 - MONTREAL

Ženský tenis prožívá v tomto týdnu na turnaji v Montrealu revoluční změnu. Hráčky se totiž během zápasu mohou radit se svými trenéry, což až dosud pravidla zakazovala. Některé tenistky to sice porušovaly s použitím smluvených posunků, ale od nynějška už budou moci diskutovat s koučem naprosto otevřeně. Experiment se vedle turnaje v Montrealu týká i podniku v New Havenu příští týden.

 

Internet

Hráčky si nyní mohou zavolat svého kouče přímo na plochu, a to jednou za každý set během střídání stran, a pak také po skončení setů. Trenér může sejít na dvorec i tehdy, když je soupeřka jeho svěřenkyně ošetřována, jde na toaletu nebo se převléct.

Ne všechny tenistky si ale myslí, že se možností konzultací jejich hra zlepší. Světová dvojka Kim Clijstersová z Belgie je prý dokonce zásadně proti. "Součástí tenisty je to, že je schopen řešit na kurtu problémy sám," odvolává se Clijstersová na individuální charakter tenisu.

Rusky se naopak na změnu těšily. "Tenis získá víc osobností. Trenéři budou viditelnější pro fanoušky i pro média." uvedla Naděžda Petrovová. Jelena Dementěvová, kterou trénuje její matka, vzala novinku s nadhledem. "Nemyslím si, že za mnou bude máma chodit. Jsem s ní 24 hodin sedm dní v týdnu a zápas je jediná chvíle, kdy si od ní odpočinu," řekla s úsměvem.

Sedminásobná vítězka grandslamových turnajů Serena Williamsová, kterou trénuje její otec, si myslí, že trenéři odvedou pozornost od samotného tenisu. Sama ale přiznala, že by se jí rada občas hodila. Kouč Marie Šarapovové a její otec Jurij patří k nejhlasitějším koučům na okruhu. Ruska se těšila na to, až si její soupeřka k sobě bude volat trenéra. "Bude to legrace, protože to bude znamenat, že je v problémech," přemítala.

Slovenka Daniela Hantuchová byla ráda, že už konečně skončí podvody se získáváním instrukcí z tribun. "Už se vymkly kontrole. Chodím během zápasů za rozhodčím k umpiru a říkám: 'Jak je možné, že to neslyšíte, když já ano?' Pořád si na to stěžuju, ale nikdo na to nebere ohledy," posteskla si Hantuchová.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018
  • AO - dvouhra mužů
  • AO - dvouhra žen

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..