Rubriky:

Tenis

Přišla o dětství, ale nelituje. Tenisová hvězdička se teď zaměří na studium

12. května 2018 13:17 - Kyjev/Praha

Patří k největším tenisovým talentům. Patnáctiletá Marta Kosťuková oslnila na letošním Australian Open, kdy se senzačně dostala do třetího kola a svými výkony překvapuje dál. Ukrajinská hvězdička přiznává, že kvůli tvrdé práci ale přišla o dětství. „Ztratila jsem období, kdy nejsou žádné starosti a jste šťastní,“ říká juniorská grandslamová vítězka.

 

Profimedia.cz

S tenisem začala Marta Kosťuková v pěti letech. Hlavním důvodem byla její maminka, která je trenérkou. „Chodila jsem si na kurt jen tak pinkat. Pak jsem, ale pochopila, že když se začnu tenisu opravdu věnovat, budu s mámou trávit mnohem více času. To byla moje motivace,“ zavzpomínala nedávno na své začátky patnáctiletá hráčka.

Brzy se ukázalo, že je talentovaná a experti jí předvídají velkou budoucnost. Loni v lednu vyhrála juniorské Australian Open a v červnu pak debutovala na okruhu WTA na turnaji na Mallorce. Letos na Australian Open šokovala celý svět, když se prokousala náročnou kvalifikací a její jízdu hlavní soutěží zastavila až ve třetím kole Elina Svitolinová.

V únoru a březnu vyhrála dva turnaje ITF, v dubnu se na turnaji ve Stuttgartu dostala až do osmifinále. V žebříčku se od začátku roku posunula o tři sta devadesát míst. Za tím vším však stojí tvrdá dřina, kvůli níž přišla ukrajinská hvězdička o dětství. „Ztratila jsem období, kdy nejsou žádné starosti a jste šťastní,“ uvedla na webu tennisworldusa.org Kosťuková.

Svého rozhodnutí stát se tenistkou ale nelituje. „Už v tom věku jsem měla mnoho povinností, což je obrovský tlak. Nebylo to jednoduché, ale srovnala jsem se s tím,“ prohlásila s tím, že náročné je i cestování. „Minulý rok jsem byla hodně mimo domov, což bylo těžké zejména po psychické stránce,“ přiznala, že ani letos to nebude o moc lepší. „Doma jsem byla naposledy po Australian Open, a to jen na pět dní,“ uzavřela sto třiatřicátá hráčka světa, kterou nyní čeká studium. Veškeré školní povinnosti by totiž chtěla stihnout do French Open, aby se pak mohla tenisu naplno věnovat.

vk, Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Podsekce:

       
  • US Open 2018 - ženy
  • US Open 2018 - muži
  • Fed Cup 2018
  • Davis Cup 2018

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..