Rubriky:

Vodní sporty

Plavec Phelps téměř přesně po roce prohrál závod

17. května 2009 08:58 - CHARLOTTE

Fenomenální americký plavec Michael Phelps prohrál takřka na den přesně po roce závod. V Charlotte jej v sobotu porazil krajan Aaron Peirsol na znakařské stovce, tedy v disciplíně, kterou Phelps dlouho na velkých závodech neplaval.

Právě Peirsol, pro něhož je znak naopak nejsilnější disciplínou a jenž stovku v Pekingu vyhrál ve světovém rekordu 52,54, byl dosud posledním Phelpsovým přemožitelem. Hrdinu pekingské olympiády předčil 17. května 2008 na trati 200 metrů znak.

"Je jedno, v jaké disciplíně startuju a proti komu, nemám rád porážky. A Aaron má teď lepší bilanci v našich soubojích," konstatoval třiadvacetiletý Phelps s nevysloveným přáním situaci změnit. Časem 53,79 sekundy zaostal za Peirsolem o výrazných 47 setin. "S Aaronem soupeřím rád. Je to pan závodník, proti němu mě to baví," dodal.

V pátek Phelps vyhrál kraulařskou dvoustovku a poloviční trať motýlkem, v nichž triumfoval i v Pekingu. V druhém soutěžním dnu po svém návratu do bazénu se zaměřil na disciplínu, na kterou mu v Číně nezbyl při honbě za osmi zlatými medailemi prostor. Znak by ale měl být součástí jeho závodního programu na příští olympiádě v Londýně.

Už dřív se totiž Phelps nechal slyšet, že disciplíny obmění, zatím ale neupřesnil jak. Každopádně v Peirsolovi by měl na znakařských tratích velkého soupeře, protože olympijský šampión ze stovky z Atén i Pekingu se pozice jedničky nehodlá vzdát. "Jsem si jistý, že Michael ví, že já to nevzdám. Chci v Londýně zase vyhrát. Michael nesnáší prohry a já jsem na tom stejně," řekl pětadvacetiletý Peirsol.

Phelpse ještě v neděli čeká v Charlotte finále kraulařské stovky. V sobotu postoupil i do závěrečného závodu na sprinterské padesátce, ale do něj nenastoupil.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vodní sporty

Filtr článků - Vodní sporty