Hilgertová ve dvaačtyřiceti letech opět ovládla domácí nominaci

ŽELIV

Kajakářka Štěpánka Hilgertová opět ukázala, že i přes svůj věk nemá v tuzemsku konkurenci. Nominaci do reprezentace vodních slalomářů hravě vyhrála díky třem dílčím vítězstvím, i když si prožila krach hned v prvním ze čtyř závodů. Dvaačtyřicetiletou dvojnásobnou olympijskou vítězku doplní v týmu podruhé v kariéře její čtyřiadvacetiletý syn Luboš, do reprezentace se dostaly vedle favoritů také tři úplně nové lodě.

Hilgertová v prvním závodu minulý víkend ve slovenském Čunovu minula branku a obsadila ve finále deváté místo. Tehdy byla prý psychicky na dně, protože v dalších třech závodech nesměla chybovat. Svou nadvládu ale zkušená kajakářka prokázala v dalších závodech, dnes vyhrála dokonce o plných deset sekund. "Už několikrát jsem začínala domácí nominaci výpadkem, ale letos mě to hodně poznamenalo," přiznala Hilgertová. "Nakonec jsem to zvládla, navíc s námi bude jezdit i Luboš, což je super," dodala.

Společně s Hilgertovou se do tříčlenné reprezentace dostala další stálice v týmu Irena Pavelková a Marie Řihošková. Tři vítězství měli také deblkanoisté Jaroslav Volf a Ondřej Štěpánek, kteří rovněž v prvním klání zaváhali a byli až pátí. Mezi deblkanoisty jsou jinak dvě nové posádky Lukáš Přinda s Janem Havlíčkem a Tomáš Koplík s Jakubem Vrzáněm. Sestavu kajakářů tvoří vedle Hilgerta ještě Vavřinec Hradilek a Ivan Pišvejc.

Největší drama se odehrálo mezi singlkanoisty. Za suverénním Stanislavem Ježkem, který si připsal dvě vítězství a dvě druhá místa, skončil nováček Michal Jáně. Za nimi však tři muži nasbírali stejný počet bodů i stejný počet vzájemných vítězství, tudíž muselo rozhodnout až třetí kritérium - umístění v dnešním posledním závodu. Čtvrté místo tak posunulo do týmu Jana Maška, smůlu měli Petr Karásek a Tomáš Indruch, kterým se dnes nedařilo.

Nominační závody vodních slalomářů v Želivi na Trnávce:
Sobota:
Muži:
C1: 1. Ježek (USK Praha) 101,32 (0 trestných sekund), 2. Foukal 104,19 (2), 3. Indruch (oba Dukla Brandýs nad Labem) 104,23 (2),
C2: 1. Volf, Štěpánek (Dukla) 102,28 (0), 2. Přinda, Havlíček (USK) 108,53 (2), 3. Vlček, Hammer (Dukla) 110,41 (2),
K1: 1. Vavřinec Hradilek (USK) 91,90, 2. Kubričan (Dukla) 94,92 (0), 3. Přindiš (USK) 95,59 (2).
Ženy:
K1: 1. Hilgertová (Dukla) 110,08, 2. Pavelková 111,45, 3. Hošková (obě USK) 112,50 (0).
Neděle:
Muži:
C1: 1. Jáně (Dukla) 103,59 (0), 2. Ježek 103,77 (2), 3. Foukal 106,05 (0),
C2: 1. Volf, Štěpánek 108,05 (2), 2. Václav Hradilek, Sehnal (USK Praha) 110,54 (4), 3. Přinda, Havlíček 112,99 (0),
K1: 1. Pišvejc (USK) 94,81 (0), 2. Hradilek 95,79 (2), 3. Vondra (Dukla) 98,01 (0).
Ženy:
K1: 1. Hilgertová 108,33 (0), 2. Pavelková 118,31 (2), 3. Sadilová (Dukla) 119,78 (2).
Konečné pořadí:
Muži:
C1: 1. Ježek 31 b., 2. Jáně 27, 3. Mašek 22; 4. Karásek (USK) 22, 5. Indruch 22.
C2: 1. Volf, Štěpánek 33, 2. Havlíček, Přinda 25, 3. Koplík, Vrzáň 24.
K1: 1. Vavřinec Hradilek 29, 2. Pišvejc 26, 3. Hilgert (Dukla) 24.
Ženy:
K1: 1. Hilgertová 33 bodů, 2. Pavelková 27, 3. Řihošková (USK) 27.

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.