Kanoista Fuksa vyhrál na kilometrové trati i SP v Bělehradu, Šlouf se Štěrbou dojeli třetí

Bělehrad

Kanoista Martin Fuksa ovládl i třetí kilometrový závod v této sezóně Světového poháru. Po triumfech z Montemoru a Szegedu vyhrál olympijskou disciplínu také v Bělehradu, druhého Němce Sebastiana Brendela porazil o více než sekundu. Radek Šlouf a Jan Štěrba byli v závodu deblkajaků na 500 metrů třetí.

Kanoista Martin Fuksa.

Kajakář Josef Dostál dojel v srbské metropoli na kilometru pátý, na vítězného Olega Jureňu z Běloruska ztratil tři sekundy. Kanoistka Jana Ježová obsadila ve finále pětisetmetrové trati osmé místo.

Fuksa si letos v SP připsal už čtvrtou výhru, první dojel i v Portugalsku ve sprintu na 200 metrů. Bělehradskému závodu kraloval od začátku, na posledním mezičasu 250 metrů před cílem měl před soupeři už třísekundový náskok.

Šlouf a Štěrba patří i do posádky čtyřkajaku, s kterým získali minule v Szegedu rovněž bronz. V závodu K2 v Bělehradu ztratili na vítězné Španěly Óscara Carreru a Rodriga Germadeho 256 tisícin sekundy, od druhého místa francouzské dvojice je dělilo jen necelých pět setin. Odpoledne usednou s Jakubem Špicarem a Danielem Havlem do čtyřkajaku a budou bojovat o další finálový start.

Trojnásobnému olympijskému medailistovi Dostálovi se kilometrová trať nepovedla ani před týdnem v Maďarsku, kde skončil šestý. Následně tam však vyhrál závod na 500 metrů a připsal si první vítězství v sezóně. Ještě víc se však na kilometru souží olympijský šampión a loňský jediný Dostálův přemožitel v Riu Marcus Walz ze Španělska, který skončil podruhé za sebou ve finále poslední.

V nedělním bělehradském programu se představí i Ježová, která postoupila do finále závodu na 200 metrů. Kajakář Jakub Zavřel pojede na pětistovce finále B.