Rubriky:

Vancouver 2010

Biatlonový trenér Mayer je po honičce s policií na svobodě

20. února 2006 12:50 - KLAGENFURT

Biatlonový trenér Walter Mayer, jenž byl v neděli pozdě večer zatčen po honičce s rakouskou policií, je na svobodě. Osmačtyřicetiletý kontroverzní kouč byl nicméně obviněn z kladení odporu při zatýkání a dopravních přestupků. Informovala o tom rakouská rozhlasová stanice ORF.

Mayer po razii italských karabiniérů v apartmánech rakouských biatlonistů a běžců opustil Itálii. Za hranicemi ho chtěla policie legitimovat, ale Mayer začal divoce ujíždět, přičemž zranil jednoho strážce zákona. Honička skončila nárazem do zátarasů, při němž Mayer utrpěl jen lehké zranění.

Bývalý kouč běžeckého a biatlonového úseku Rakouského lyžařského svazu, jenž byl v dějišti her oficiálně jako soukromá osoba, poté odmítl zkoušku na alkohol. Podle rakouských zákonů se s ním bude zacházet tak, jako kdyby měl v krvi 1,6 promile.

Osobní trenér nejlepších rakouských biatlonistů Wolfganga Pernera a Wolfganga Rottmana byl po střetu s policií propuštěn z funkce. Jeho svěřenci, kteří po razii opustili bez vědomí vedení týmu Itálii, byli vyřazeni z reprezentace.

Mayer se ocitl v centru aféry před čtyřmi lety v Salt Lake City, kdy byly v pokojích rakouských běžců na lyžích nalezeny krevní konzervy a injekční jehly. Dostal za to zákaz účasti na hrách do roku 2010, proto nebyl v Turíně akreditován.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Vancouver 2010

Filtr článků - Vancouver 2010


Podsekce:

                 

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..