Janda v Ga-Pa zazářil v kvalifikaci, uspět chce i v ostrém závodě

Příjemné překvapení přichystal českým fanouškům skokan na lyžích Jakub Janda. Ten ve čtvrteční kvalifikaci na závod Světového poháru a Turné čtyř můstků skončil druhý za Finem Ahonenem, nebudeme-li počítat předkvalifikovanou nejlepší desítku. Zopakovat výkon chce vítěz tradičního turné z roku 2006 i v novoročním závodě v Garmisch-Partenkirchenu.

Skokan Jakub Janda v Oberstdorfu.

V Německu byly v kvalifikaci těžké podmínky, skokanům znepříjemňoval situaci déšť. I s ním se Janda popasoval skvěle, společně s Japoncem Kasaiem až do posledního skoku kvalifikace vedli. Pak je přeskočil Fin Janne Ahonen. Janda v pátečním prvním kole změří síly s Němcem Maxmiliánem Mechlerem.

Poté pokračovala nejlepší desítka hodnocení, která má účast v hlavním závodě automaticky zajištěnou. Nejlepší výkon předvedl Rakušan Morgenstern, který měl náskok necelých pěti bodů před krajanem Loitzlem. Třetí byl zkušený Polák Malysz.

Do hlavního závodu postoupili i zbývající tři čeští skokané na lyžích. Hlava byl 13., Cikl 32. a Matura 36.

Na postup Jandy do druhého kola si můžete vsadit v kursu 1,03, na postup Mechlera vypsali bookmakeři Tipsportu kurs 7,1.