O peníze nešlo! Jen chci být šťastná, vysvětlovala svůj rozchod s trenérem světová jednička

18. února 2019 13:48 - Dubaj/Praha

Oznámení Naomi Ósakaové, že odchází od trenéra Saschi Bajina, bylo šokující. Japonská tenistka tehdy neřekla ani důvod, a tak se vyrojilo mnoho spekulací, co by mohlo za ukončením úspěšné spolupráce být. Jednou z nejčastějších, které kolovaly, bylo, že světová jednička vyhodila kouče kvůli penězům. „Není to pravda,“ brání se hráčka.

 

Kin Cheung, ČTK/AP

Spolupracovat se Saschou Bajinem začala Naomi Ósakaová před minulou sezonou. Úspěchy se dostavily velmi rychle. Talentovaná Japonka zkraje roku ovládla Indian Wells, na podzim pak US Open a před pár týdny Australian Open. Ve světovém žebříčku se vyšvihla na první místo.

Následné oznámení na sociálních sítích o tom, že už spolu nebudou trénovat, bylo proto hodně nečekané. Ani jeden se k tomu navíc nevyjádřil. Jen si vzájemně poděkovali. Nebylo tedy divu, že se vyrojily spekulace o tom, co se asi stalo. Nejčastěji zaznívalo, že za rozchodem úspěšného dua stály finance.

Ósakaová se před turnajem v Dubaji alespoň trochu rozpovídala a razantně prohlásila, že o peníze nešlo. „Každý si myslí, že šlo o peníze, ale není to pravda,“ uvedla jednadvacetiletá tenistka na webu BBC. „Je to jedna z nejurážlivějších věcí, jakou jsem kdy slyšela. Takovou věc bych nikdy neudělala,“ rozohnila se.

„Jen chci být prostě šťastná, to je pro mě víc než úspěch,“ vysvětlovala dvojnásobná grandslamová vítězka. „Na Australian Open to mezi námi vřelo. Myslím, že kdo nás viděl, tak si toho musel všimnout. Nechci o trenérovi říkat něco špatného, protože jsem mu vděčná za to, co jsme spolu dokázali,“ uzavřela Ósakaová. Nového kouče přitom stále hledá.

vk, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Sportovní legendy

Sport.cz pro své čtenáře pravidelně připravuje životopisy slavných světových sportovců. Najít zde můžete příběhy českých legend, jako je Kateřina Neumannová či Josef Váňa, nebo světových superhvězd kalibru Mika Tysona, Pelého nebo šachisty Kasparova.