Berdych vypadl v 2. kole turnaje v Madridu s Nalbandianem

MADRID/CURYCH

Tomáš Berdych se do třetího kola turnaje série Masters v Madridu neprobojoval. Nad jeho síly byl sedmý nasazený tenista David Nalbandian z Argentiny, jenž ve španělské metropoli obhajuje loňský titul. Oba soupeři se na okruhu ATP potkali popáté, Berdych dokázal vyhrát pouze předloni na antuce v Düsseldorfu.

Ve středu dokázal Nalbandianovi vzdorovat pouze v druhém setu, v němž nejprve neudržel vedení 5:3, ale v tie-breaku mu Argentinec vše vrátil dvojchybou při setbolu českého hráče. V rozhodující sadě si Argentinec vzal třikrát servis rodáka z Valašského Meziříčí a dovedl zápas bez problémů do vítězného konce.

Vypadl i Štěpánek

Stejně jako Tomáš Berdych se s turnajem série Masters v Madridu rozloučil v druhém kole i Radek Štěpánek. Český tenista nestačil na druhého hráče světa Rogera Federera, jemuž podlehl po setech 3:6 a 6:7.

Federer dnes odehrál první turnajový zápas od finále US Open před pěti týdny, kde získal svůj 13. grandslamový titul. Stejně jako v 3. kole v New Yorku porazil i tentokrát Štěpánka bez ztráty setu a za necelou hodinu a půl s ním upravil vzájemnou bilanci na 6:2.

Štěpánek měl velkou šanci na zdramatizování zápasu v tie-breaku druhého setu, v němž vedl už 5:2. Švýcarovi se však podařilo vývoj otočit a za stavu 6:5 měl první mečbol. Ten ještě Štěpánek odvážným náběhem k síti odvrátil, při druhém za stavu 6:7 však Federera poslal dál úderem do autu.

Kvitovou v Curychu čeká v druhém kole Arvidssonová

Soupeřkou české tenistky Petry Kvitové, jež postoupila do druhého kola turnaje v Curychu díky vítězství nad domácí favoritkou Patty Schnyderovou, bude Švédka Sofia Arvidssonová. Čtyřiadvacetiletá kvalifikantka dnes prohrála první set s Rakušankou Sybille Bammerovou 0:6, další však získala 7:5, 6:4 a postoupila.

Osmnáctiletá Kvitová se zatím na okruhu WTA s Arvidssonovou neutkala.

MADRID
Dvouhra - 2. kolo:
Nalbandian (7-Arg.) - Berdych (ČR) 6:2, 6:7 (5:7), 6:1, Federer (2-Švýc.) - Štěpánek (ČR) 6:3, 7:6 (8:6),  Ginepri (USA) - Davyděnko (5-Rus.) 4:6, 6:4, 6:4, Karlovič (14-Chorv.) - Söderling (Švéd.) 7:6 (9:7), 7:6 (10:8), Tsonga (16-Fr.) - Granollers (Šp.) 3:6, 6:3, 7:6 (7:5), Djokovič (3-Srb.) - Hanescu (Rum.) 6:7 (8:10), 7:6 (10:8), 3:1 skreč, Lopez (Šp.) - Ferrer (6-Šp.) 6:4, 7:6 (7:4), Del Potro (9-Arg.) - Nieminen (Fin.) 6:2, 4:2 skreč, Wawrinka (10-Švýc.) - Kohlschreiber (Něm.) 3:6, 7:5, 7:6 (7:5), Monfils (Fr.) - Gonzalez (12-Chile) 6:3, 6:4.
Čtyřhra - 2. kolo:
Björkman, Ullyett (5-Švéd./Zimb.) - Berdych, Kiefer (ČR/Něm.) 6:3, 3:6, 10:7.
CURYCH
Dvouhra - 1. kolo:
Pennettaová (It.) - Petrovová (Rus.) 6:1, 6:1, Arvidssonová (Švéd.) - Bammerová (Rak.) 0:6, 7:5, 6:4, Srebotniková (Slovin.) - Bacsinszká (Švýc.) 6:3, 6:3.
V. Williamsová (3-USA) - A. Bondarenková (Ukr.) 6:3, 6:4, Schiavoneová (It.) - Kirilenková (Rus.) 6:3, 7:5.