Rubriky:

Tenis

Rozhodčím chybět nebudu, míní loučící se Björkman

14. listopadu 2008 13:54 - ŠANGHAJ

Švédský tenista Jonas Björkman si je jistý, že rozhodčím na kurtech chybět nebude. V posledních letech především vynikající deblista dnes odehrál poslední zápas kariéry, když se společně s Kevinem Ullyettem ze Zimbabwe neúspěšně snažil o postup do semifinále Turnaje mistrů.

Šestatřicetiletému Seveřanovi bude chybět vtipkování v šatnách, ale rozhodně nebude postrádat úmorné cestování. "A myslím, že rozhodčím taky chybět nebudu. Byl jsem na ně celkem drsný," poznamenal Björkman. Pokutu za zlostné výpady vůči rozhodčímu dostal mimo jiné v osmifinále loňského Wimbledonu, v němž prohrál s českým tenistou Tomášem Berdychem.

Na okruhu strávil sedmnáct let a nyní se bude věnovat práci ve švédském tenisovém časopise. "Psychicky jsem naprosto připravený skončit. Měl jsem ohromné štěstí, že jsem byl schopen hrát tak dlouho. Začalo to jako koníček a mohl jsem se mu věnovat sedmnáct let, což je skvělé," uvedl.

Ve dvouhře to dotáhl v roce 1997 až na čtvrté místo světového žebříčku a ještě před dvěma lety postoupil do semifinále Wimbledonu. Tehdy ve čtvrtfinále porazil českého tenistu Radka Štěpánka. Nejvíce lituje porážky v semifinále US Open před jedenácti lety s Britem Gregem Rusedským. "Byla to těžká porážka, protože si myslím, že tehdy jsem měl šanci dojít až na vrchol," vzpomínal vítěz šesti turnajů ve dvouhře a 54 ve čtyřhře.

Třikrát pomohl Švédům k triumfu v Davisově poháru. "Bylo ohromné být součástí vítězného týmu. Byl jsem velmi hrdý, že jsem mohl reprezentovat svou zemi," řekl.

Kariéru mu ukončili Poláci Mariusz Fyrstenberg a Marcin Matkowski, kteří jeho páru zavřeli dveře do semifinále Turnaje mistrů. "Je skvělé zakončit kariéru na nejlepším turnaji roku, i když bych rád došel dál. Ale člověk nemůže mít všechno," dodal Björkman.

ČTK

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


J&T Banka Ostrava Open 2020

Kvalitně obsazený turnaj kategorie Premier probíhá od pondělí 19. října do neděle 25. října v Ostravar Aréně. Dotace turnaje je 528 500 dolarů a o vítězství bojuje hned deset hráček ze světové dvacítky, včetně Karolíny Plíškové. Hraje se na tvrdém povrchu a celý turnaj vysílá ČT Sport.