Rubriky:

Tenis

Tenisté si po prvním tréninku v Barceloně pochvalují kurt

29. listopadu 2009 19:30 - BARCELONA

Skvěle připravený antukový kurt ocenili čeští tenisté po prvním tréninku před finále Davisova poháru. V Barceloně už je výběr kapitána Jaroslava Navrátila kompletní, v neděli do katalánské metropole dorazili Radek Štěpánek i Lukáš Dlouhý.

 

ČTK/AP

"Jsem rád, že je tým pohromadě a všechno funguje perfektně," řekl během dne kapitán Navrátil. Zatímco dopoledne v paláci Sant Jordi trénovali Tomáš Berdych a Jan Hájek, přiletěl z Atlanty Štěpánek a po obědě dorazil jako poslední z Londýna také deblista Dlouhý.

V hale našli Češi skvělé zázemí. Okolí sice ještě připomíná stavbu, všude je prach a dodělávají se lóže, ale dvorec je ideální. "Je o třídu lepší než v Poreči," porovnával Navrátil antuku, na které se hrálo zářijové semifinále v Chorvatsku, se současným španělským povrchem.

"Kurt nám na to, že ho Španělé asi stavěli, aby byl hodně pomalý, zatím docela vyhovuje. Je rychlej a hodně to skáče," řekl Berdych na facebooku českého týmu.

Dvacátému hráči světa Berdychovi se palác líbí i jako prostředí, v kterém se bude hrát. "Hala je nádherná. Sice vypadá starší, ale na moc hezčích místech jsem nehrál," řekl.

Česká jednička Štěpánek si šla ještě po příletu zaběhat po přístavu. Odpoledne si už dvanáctý hráč světa lehce zapinkal.

Večer se část českého týmu chystala do hlediště Nou Campu sledovat fotbalové utkání Barcelony s Realem Madrid. "Jdem na fotbal," těšil se ještě po tréninku Berdych na "El Clásico". Jenomže v Barceloně začalo pršet a tým raději zůstal v hotelu. "Aby nikdo nenastydl, byla výprava na fotbal zrušena. Instalujeme plátno a budeme se dívat v teple a suchu," napsal mluvčí týmu Karel Tejkal na facebooku.

ČTK

Digi Sport 4:6, 3:6 Djokovič - Federer 4:6, 3:6   konec
20191114T21:00:00+0100
Djokovič vs. Federer
Djokovič vs. Federer
Djokovič
Federer

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis