Rubriky:

Tenis

Tenista Beck měl pozitivní dopingový test, hrozí mu dvouletý trest

31. ledna 2006 11:26 - BRATISLAVA

Slovenský tenista Karol Beck měl loni pozitivní dopingový test. Na úterní tiskové konferenci v Bratislavě to řekl generální sekretář Slovenského tenisového svazu Igor Moška. Mezinárodní federace má zveřejnit verdikt v nejbližší době, slovenské tenisové dvojce hrozí až dvouletý trest. Beck proto nehrál loni finále Davisova poháru a chybí i v nominaci na únorové první kolo proti Chile.

"Je jasné, že Karol Beck měl pozitivní vzorek," řekl Moška bez upřesnění látky, kterou hráč užil. Podle Mošky se může tenista před ITF obhájit a vyváznout bez trestu. "Pokud to vysvětlí dostatečně, nemusí dostat žádný trest a je nevinný. Když to vysvětlí nedostatečně, může dostat trest," dodal.

Dnešní informace zatím Beck nekomentoval. Podle Rádia Expres čeká na verdikt ITF, následně má svolat tiskovou konferenci.

Beck dosud zprávy o dopingu odmítal. Pozitivní nález měl mít při zářijovém daviscupovém semifinále s Argentinou. Naposledy startoval v říjnu v Petrohradu, kde si zranil koleno. Následně odvolal účast na několika turnajích.

Na koleno se vymluvil i v prosinci

Na zraněné koleno se Beck vymluvil i v prosinci, kdy nenastoupil v bratislavském finále Davisova poháru proti Chorvatsku, přestože jej nehrající kapitán Miloslav Mečíř nominoval. Do zápasu ale nenastoupil a proti Chorvatům ho nahradil Karol Kučera. Média ale vesměs spekulovala o tom, že skutečným důvodem byl Beckův pozitivní test na doping.

Po prohraném finále vzbudilo rozruch rozhodnutí vlády Mikuláše Dzurindy, která Becka nezařadila mezi seznam tenistů navržených na státní vyznamenání. Prezident Ivan Gašparovič ale nakonec nevyznamenal ani ostatní tenisty.

Trest v těchto dnech

Podle prosincových informací listu Denník 24 hodin měl Beck opakovaný pozitivní test na anabolika.

Deník Nový čas v pondělí napsal, že Beck se má v těchto dnech dozvědět trest od federace ITF poštou. Trest podle listu závisí na tom, jak dokázal svými argumenty přesvědčit komisaře při nedávném výslechu v Londýně. Údajně se odvolal na to, že požil látku, která se jeho otci osvědčila během hokejové kariéry.

V sobotu začal Beck v Bratislavě trénovat, podvrkl si ale kotník a skončil se sádrou na noze.

ČTK, Sport.cz

Časová osa: Tenis

Filtr článků - Tenis


Turnaj mistrů 2020

Tenisový Turnaj mistrů se koná od neděle 15. listopadu do neděle 22. listopadu v Londýně, který bude tuto tenisovou akci hostit naposledy. Letos se koná 51. ročník turnaje a prize money jsou ve výši 5.7 milionů dolarů. Vítězství obhajuje řecký tenista Stefanos Tsitsipas.