Rubriky:

Tenis

Živě

Berdych nebude hrát na US Open

20. srpna 2016 19:30 - New York/Praha

Tenista Tomáš Berdych se nezúčastní letošního US Open. Nejlepší český singlista se z posledního grandslamového turnaje sezóny odhlásil ze zdravotních důvodů. Osmý hráč světa to oznámil na sociálních sítích.

 

Lee Jin-man

"Nerad oznamuji takové zprávy, ale můj zdravotní stav mi nedovolí zúčastnit se letošního US Open. Důvodem je akutní zánět slepého střeva," vysvětlil v září jednatřicetiletý Berdych. "Odlétám domů a věřím, že budu brzy zpět," dodal.

Berdych, který ze strachu z viru zika nestartoval na olympijských hrách v Riu de Janeiro, naposledy hrál na turnaji v americkém Cincinnati, kde podlehl ve 3. kole Chorvatovi Marinu Čiličovi ve třech setech.

Rodáku z Valašského Meziříčí může neúčast v New Yorku zkomplikovat start na letošním Turnaji mistrů. Závěrečný podnik sezóny je určený pro osm nejlepších tenistů sezóny, Berdych je zatím na deváté příčce.

oc, Sport.cz

Wimbledon 2019

133. ročník tenisového Wimbledonu se odehraje od 1. do 14. července na travnatých dvorcích londýnského All England Clubu. Z loňského roku tituly obhajují Němka Angelique Kerberová a Srb Novak Djokovič.