Rubriky:

Tenis

Veselý - Delbonis 5:7, 6:1, 7:5 Český tenista potřetí triumfoval v Prostějově a zařadil se po bok Štěpánka s Hájkem

10. června 2017 13:39 - Prostějov
(Aktualizováno: 10. června 2017 14:46)

Český daviscupový reprezentant Jiří Veselý získal třetí titul na antukovém challengeru v Prostějově, když ve finále zdolal ve třech setech Argentince Federica Delbonise 5:7, 6:1, 7:5. Zařadil se tak vedle Radka Štěpánka a Jana Hájka, kteří to dokázali před ním. Na své konto si zároveň připsal 18 200 Eur a 125 bodů do žebříčku ATP.

 

Petr Marek

Do zápasu Veselý vstoupil výborně, rychle vedl 3:1, ale pak se zadrhl a první set prohrál. „Vypadalo to jednoduše, ale pak přišel jeden blbý game a začal jsem se trápit. Změnilo se to až ve druhém setu, když jsem mu hned sebral servis. Pak následoval druhý brejk a najednou to bylo jednoznačné. Samotného mě to překvapilo," tvrdil Veselý.

Ve třetím setu ale trápení podle něj pokračovalo. „Přišly brejky, já je neproměnil, k tomu jsem přidal pár zbytečných chyb a bylo zle. Nějak jsem to ale zvládl. V okamžiku, kdy jsem měl tři mečboly, jsem spoléhal na to, že dám první servis a bude konec. Soupeř to však hodil zpátky, já na to reagoval nervózně a to byl problém. Naštěstí, to pak zkazil. Kdyby srovnal na shodu, asi by to ještě bylo dramatické. Zápas nebyl hezký, nebyl kvalitní, ale důležité je, že jsem vyhrál. To, že jsem se vyrovnal klukům, Radkovi a Honzovi, má pro mě mimořádnou hodnotu," řekl tenista, který v Prostějově triumfoval i v letech 2014 a 2015.

Čtvrtý titul ale jeho prioritou není. „Samozřejmě by to bylo krásné. Stal bych se prvním, komu by se to tady podařilo. Ještě předtím bych ale rád získal nějaký titul na okruhu ATP. A přednost bych rozhodně dal i působení na grandslamu v Paříži. Zůstat tam ve hře i druhý týden, to by bylo parádní," konstatovala česká tenisová dvojka.

Nyní si pár dnů orazí a pokusí se vyléčit bolavý krk. Ten ho trápil i v samotném finále a proto se nechal ošetřovat. „Nepodával jsem dobře. Cítil jsem, že mě to nepustí za míčem nahoru. Pořád jsem si to házel nízko, dopředu. Myslel jsem, že masáž to spraví, bolest utlumí, svaly lehce uvolní. Nepomohla však. Musím zjistit, co s tím krkem je, a dát se do pořádku. Dříve zpátky na kurt nepůjdu," zdůraznil Veselý.

Tenisový challenger UniCredit Czech Open v Prostějově (antuka, dotace 127 000 eur):
Dvouhra - finále:
Veselý (2-ČR) - Delbonis (Arg.) 5:7, 6:1, 7:5.
pem, Sport.cz, Právo

Časová osa: Tenis