Lyže a snowboard

Po triumfu chvátala na twitter. Je úžasné vyhrát olympiádu, rozplývala se Shiffrinová

21. února 2014 21:18 - Soči

Čtrnáct let dělí dvě lyžařky, které se v pátek zapsaly do dějin zimních olympijských her. Američanka Shiffrinová je v osmnácti letech a 345 dnech nejmladší vítězkou slalomu v historii, Rakušanka Schildová je zase ve dvaatřiceti nejstarší medailistkou v disciplíně v bitvách pod pěti kruhy.

Gero Breloer, ČTK/AP

„Už jsem se stačila podívat na twitter, přiblížit své nadšení a přečíst první ohlasy. A jsem skutečně nadšená, kolika lidem jsem udělala radost.," přiznávala Američanka, že ještě před květinovým ceremoniálem si našla čas na brouzdání sociální sítí.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Pro svoji vlast vybojovala ve slalomu zlato po dlouhých 42 letech. Tehdy vyhrála v Sapporu 1972 Barbara Cochranová. „Je úžasné pocit vyhrát olympiádu, protože jsem bojovala nejen za sebe, tým nebo rodinu, ale za celou zemi. Chtěla bych jezdit s americkou vlajkou na zádech každý závod světového poháru," rozplývala se Shiffrinová.

„Současně patří moje vítězství i všem těm, kteří mi házeli klacky pod nohy. I oni mě dotlačili ke zlatu a jim dlužím poděkování stejně jako nejbližším," prohlásila mnohoznačně s uličnickým úsměvem a kulichem naraženým hluboko do čela.

Marlies Schildova je rekordmankou v počtu výher ve slalomu světového poháru, brala olympijskou medaili už v Turíně a následně i ve Vancouveru, jenže byla jen bronzová, respektive stříbrná jako nyní v Soči.