Rubriky:

Ostatní

V ruské olympijské výpravě bude 169 sportovců

25. ledna 2018 18:20 - Moskva

Ruská výprava na únorových olympijských hrách v Pchjongčchangu bude mít 169 sportovců. Oznámil to Ruský olympijský výbor, který chtěl původně do Koreje vyslat přibližně dvě stovky reprezentantů. Komise MOV zabývající se pozváním jednotlivých ruských sportovců však v minulém týdnu zúžila původní ruský seznam z 500 jmen o více než stovku.

 

Jens Meyer, ČTK/AP

Kvůli státem řízeným dopingovým podvodům na minulých zimních hrách před čtyřmi roky v Soči ruský tým do Pchjongčchangu nesmí. Vybraní ruští sportovci však mohou bojovat o olympijské medaile jako nezávislí, bez vlajky a hymny. Na domácí půdě v Soči reprezentovalo Rusko 232 olympioniků, ve Vancouveru v roce 2010 bylo v ruské výpravě 177 sportovců.

Představitelé Ruského olympijského výboru si dnes postěžovali, že MOV nepustil na hry řadu medailových nadějí. Komise nepozvala například biatlonistu Antona Šipulina, lyžaře Sergeje Usťugova nebo hvězdného rychlobruslaře Viktora Ana.

Přísný výběr ruských olympioniků ve středu obhajoval předseda MOV Thomas Bach, který chce zamezit "negativním překvapením" po skončení her. Německý funkcionář připustil, že v rozhodování komise mohl hrát roli i fakt, zda byl dotyčný sportovec uveden na seznamu moskevské antidopingové laboratoře, která umožňovala výměnu pozitivních vzorků za čisté.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Ostatní

Filtr článků - Ostatní


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..