Rubriky:

Lední hokej

Slovinské eso vytrénovali Slováci ve své extralize. Kristan jim pořádně zavařil, zažíval magický den

16. února 2014 10:08 - Soči

Famózní formu ze slovenské extraligy si přinesl do slovinské reprezentace. A použil ji proti Slovákům, a to v plné míře. „Na tohle nikdy nezapomeneme,“ rozplýval se v rozhovoru pro pravda.sk slovinský brankář Robert Kristan po šoku, který se svým týmem sobotní výhrou 3:1 způsobil našim sousedům.

 

Julio Cortez, ČTK/AP

Slovinci byli překvapením už v kvalifikaci. A v Soči to pořádně rozjeli, vzdorovali sborné. A teď si podali Slováky vedené českým koučem Vladimírem Vůjtkem. Kristan, gólman Nitry, byl blízko k vychytání čistého konta, ale nakonec ho nemusí mrzet, že v poslední minutě inkasoval od Tomáše Jurča.

Zahrajte si největší hokejový turnaj světa v Soči! Vytvořte si tým na Fantasy Sport.cz.

Už si mohl užívat památný triumf. „Stále cítím v celém těle adrenalin, vždyť jsme zdolali mužstvo s tolika hvězdnými hráči," poznamenal třicetiletý rodák z Jesenice. Jenže teď byl i on sám hvězdou. Slovinci samozřejmě také mají eso - Anžeho Kopitara z Los Angeles Kings.

„Hokej ovšem ve Slovinsku není tak populární," připomínal Kristan. „Tohle však doufám lidi viděli. Byl to magický den," pravil dále. A čas olympiády mu ještě může přinést další skvostné momenty. Na ledě  i mimo něj. Čeká narození potomka. „Každou chvíli může přijít esmeska...," připomínal.

vap, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Lední hokej

Filtr článků - Lední hokej


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Tabulky
  • Pavouk

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..