Rubriky:

Lyže a snowboard

Mistryně světa ve skocích Hendricksonová se uzdravila pro Soči

23. ledna 2014 19:05 - Park City

Úřadující mistryně světa ve skocích na lyžích Sarah Hendricksonová stihla vyléčit vážné zranění kolena a bude startovat na olympijských hrách. Nominaci devatenáctileté skokanky do Soči potvrdil ve středu Americký olympijský výbor.

 

Jeffrey D. Allred, ČTK/AP

Hendricksonová se těžce zranila koncem srpna při tréninku v Oberstdorfu a po následné operaci se předpokládalo, že pro ni sezóna skončila. "Když jsem v srpnu upadla a ležela tam dole pod můstkem, myslela jsem si, že je po všem. Mé sny o tom, že budu startovat na olympijských hrách, se zhroutily," přiznala nyní Hendricksonová.

Vítězka 13 závodů Světového poháru si při pádu přetrhla přední zkřížený vaz, vnitřní postranní vaz a poškodila si meniskus. "Makala jsem tak tvrdě, jak jen to šlo, abych si ten sen nakonec splnila," řekla Hendricksonová k rehabilitaci, jež obsahovala šest až osm hodin fyzioterapie denně.

Spolu s ní byly do amerického týmu pro Soči nominovány Jessica Jeromeová a jedna z průkopnic ženského skoku Lindsey Vanová, první mistryně světa z Liberce 2009.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Lyže a snowboard

Filtr článků - Lyže a snowboard


Podsekce:

     
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Medaile

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..