Slavia - Ml.Boleslav 1:1Slavia vydřela jen remízu, sešívaní tak trpí tři body nad poslední příčkou

66. Štohanzl 0 : 1
81. Mičola 1 : 1

Zimní změny zatím k pozitivnímu obratu nevedou. Fotbalisté Slavie remizovali v 18. kole Gambrinus ligy doma s Mladou Boleslaví 1:1. Ukončili tak sice sérii pěti porážek v řadě, jenže na výhru marně čekají již sedm kol. Červenobílí si přitom vytvořili spoustu šancí, ve druhém poločase však prohrávali po trefě boleslavského Štohanzla a teprve střídající Mičola zajistil Slavii aspoň bod.

Milan Škoda ze Slavie (vpředu) a obránce Mladé Boleslavi Petr Johana.

Červenobílým se přitížilo ještě před zápasem. Po sobotní výhře Příbrami je totiž dělily již jen dva body od posledního místa. V přípravě se navíc zranil kapitán Kisel, další zkušený záložník Lukáš Jarolím se nevešel do nominace k utkání, a tak na mladých bylo, aby po sérii pěti ligových porážek konečně udělali důležitý krok směrem k záchraně a většímu klidu pro další jarní zápasy.

První šanci však měli hosté. Po Sivričově průniku vznikl před brankou Slavie velký závar, střílel David Jarolím a Bortel zahrál rukou, penalta se ovšem nepískala. O minutu později tedy mohli udeřit sešívaní. Vošahlík pěkně odcentroval, jenže Gecov na malém vápně střelecky selhal.

Aby slávisté neměli patálií málo, již na konci první čtvrthodinky musel ze hřiště odstoupit zraněný Fenin, takže první soutěžní gól zimní posily se odkládá na jindy. Na jeho místo se postavil Škoda, další velkou šanci však měl další novic Škutka. Ke gólu ho znovu vybídl Vošahlík, brankář Miller však vyrazil nebezpečnou střelu na roh. Ve 36. minutě měl další velkou příležitost Dobrotka, ale ani z útočného výletu domácího stopera nezahřmělo, trefil jen gólmanovy nohy. Zmrhal zase pálil těsně nad a zahozené šance mohly Slavii přijít draho. Ve 42. minutě přešli hosté do rychlého brejku, Sivrič sklepl míč a Bořil trefil tyč.

Také Boleslav musela pozměnit sestavu, na začátku druhé půle se jí zranil Šírl a na hřiště šel Sloboda. Jako první po přestávce zahrozil boleslavský Štohanzl, tentokrát však ještě branku minul. Další tutovku Slavie znovu připravil Vošahlík, jenže hlavičkující Škoda ztroskotal na skvělém zákroku brankáře Millera.

A pak už sešívaní za nevyužité tutovky zaplatili. Magera krásně vysunul za obranu Štohanzla, ten si zpracoval míč a mazácky přeloboval vybíhajícího Čontofalského.

Prohra by však pro domácí přece jen byla hodně krutá, a tak se dočkali aspoň vyrovnání. Po velkém závaru se devět minut před koncem trefil střídající Mičola.

Slavia Praha - FK Mladá Boleslav 1:1 (0:0)
Branky: 81. Mičola - 66. Štohanzl. Rozhodčí: Franěk - Košec, Hock. ŽK: Petrák, Nitrianský, Vošahlík, Škoda, Juhar - Kysela, Opiela, Sloboda. Diváci: 5823.
Slavia: Čontofalský - Nitrianský, Bortel, Dobrotka, Juhar - Vošahlík, Gecov, Petrák, Zmrhal (72. Mičola) - Škutka, Fenin (15. Škoda). Trenér: Rada.
Ml. Boleslav: Miller - Kysela (78. Ševinský), Johana, Dosoudil, Šírl (52. Sloboda) - Jarolím, Opiela (65. Ščuk) - Bořil, Magera, Štohanzl - Sivrič. Trenér: Minář.