Bayern - Lazio Řím 3:0Probuzený Bayern dominoval a je ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Pohodový postup slaví i PSG

Fotbalisté Bayernu Mnichov a Paris St. Germain se stali prvními čtvrtfinalisty Ligy mistrů. Bavorský gigant v domácí odvetě osmifinále porazil Lazio Řím i díky dvěma brankám Harryho Kanea 3:0 a otočil dvojzápas po úvodní venkovní porážce 0:1. Pařížský celek stvrdil vítězstvím 2:1 ve Španělsku postup přes San Sebastian po domácí výhře 2:0. Oba góly favorita vstřelil Kylian Mbappé, který má v čele střelecké tabulky soutěže šest branek stejně jako Kane.

Harry Kane se postaral o dvě branky Bayernu proti Laziu

Bayern se probojoval do čtvrtfinále Ligy mistrů popáté za sebou a podvanácté z posledních 13 sezon. Paris St. Germain se kvalifikoval mezi nejlepší osmičku týmů v prestižní soutěži poprvé od ročníku 2020/21, v minulých dvou na úvod vyřazovací fáze vypadl. Oba celky poznají čtvrtfinálové soupeře při losu 15. března.

Bayern v německé lize ztrácí již propastných 10 bodů na vedoucí Leverkusen a uniká mu obhajoba titulu, postupem v Lize mistrů potřeboval aspoň částečně zachránit sezonu. Mnichovský velkoklub se v odvetě s Laziem od úvodu snažil smazat jednobrankové manko a po celý zápas měl převahu ve všech statistických ukazatelích.

Přesto mohl otevřít skóre aktuálně až devátý tým italské ligy, kanonýr Immobile ale ve 37. minutě hlavičkou těsně minul. Vzápětí otevřel skóre favorit. Do Guerreirovy nepovedené střely vložil hlavičku Kane a v 39. minutě protlačil míč za gólmana Provedela. Kapitán anglické reprezentace se v evropských pohárech trefil popadesáté.

Hary Kane se postaral o první gól Bayernu

Bavorský gigant ještě do poločase překlopil dvojzápas na svou stranu. Ve druhé minutě nastavení první půle hlavou tečoval De Ligtovu ránu Müller a zblízka zvýšil na 2:0. V 66. minutě pak domácí definitivně rozhodli, poté co Kane dorazil míč do sítě po Saného střele. Anglický kanonýr si připsal 32. soutěžní branku za Bayern po letním příchodu z Tottenhamu.

Mnichovský tým doma v prestižní soutěži počtrnácté za sebou neprohrál. Při aktuálním výsledkovém trápení zaznamenal teprve druhé vítězství z posledních šesti soutěžních duelů. Lazio potřetí za sebou prohrálo.

Mbappé zařídil postup

Paris St. Germain dvojzápas proti sedmému celku španělské ligy jednoznačně ovládl. Francouzský šampion o postupu prakticky rozhodl už po první čtvrthodině odvety. Mbappé si na levé straně pokutového území zasekl míč, zbavil se protihráče a střelou na zadní tyč otevřel skóre. Hvězdný kanonýr si v 25 letech připsal už 45. gól v Lize mistrů, v mladším věku této mety dosáhl jen Messi.

Kylian Mbappé v zápase proti Realu Sociedad

Mbappé, který podle médií po sezoně zamíří do Realu Madrid, ještě do pauzy neproměnil další velkou šanci, ale v 56. minutě už zvýšil. Při úniku z levé strany nezaváhal a prostřelil domácího brankáře.

San Sebastian se poté dočkal aspoň snižujícího gólu. Střídající Barrenetxea ještě dostal míč do sítě z ofsajdu, ale v předposlední minutě se už regulérně prosadil z dorážky Merino. PSG protáhl sérii bez porážky na 21 soutěžních zápasů, naopak španělský klub počtvrté za sebou prohrál.

Odvetná utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:
Bayern Mnichov - Lazio Řím 3:0 (2:0)
Branky: 39. a 66. Kane, 45.+2 Müller. Rozhodčí: Vinčič - Klančnik, Kovačič - Kajtazovič (video, všichni Slovin.). ŽK: Romagnoli, Cataldi, Pellegrini (všichni Lazio). Diváci: 75.000 (vyprodáno). První zápas: 0:1, postoupil Bayern.
Bayern: Neuer - Kimmich, De Ligt, Dier, Guerreiro (78. Davies) - Pavlovič, Goretzka - Sané (89. Laimer), Müller (78. Tel), Musiala (90.+1 Gnabry) - Kane. Trenér: Tuchel.
Lazio: Provedel - Marušič, Gila, Romagnoli, Pellegrini - Guendouzi, Vecino (61. Cataldi), Luis Alberto (80. Kamada) - Zaccagni (61. Isaksen), Immobile (61. Castellanos), Felipe Anderson (75. Pedro). Trenér: Sarri.
San Sebastian - Paris St. Germain 1:2 (0:1)
Branky: 89. Merino - 15. a 56. Mbappé. Rozhodčí: Oliver - Burt, Cook - Attwell (video, všichni Ang.). ŽK: Kubo, Zuleldia - Mendes, Hakimí, Dembélé. Diváci: 39.336 (vyprodáno). První zápas: 0:2, postoupil PSG.
San Sebastian: Remiro - Traoré, Zubeldia (76. Pacheco), Le Normand, Galán - Méndez (61. Turrientes), Zubimendi (89. Olasagasti), Merino - Kubo, Oyarzabal (76. Silva), Becker (61. Barrenetxea). Trenér: Alguacil.
PSG: Donnarumma - Hakimí (83. Soler), Beraldo, Hernandez, Mendes (61. Mukiele) - Zaire-Emery, Vitinha, Ruiz (77. Ugarte) - Dembélé (82. Kolo Muani), Mbappé, Barcola (46. I Kang-in). Trenér: Enrique.