Liberec - Sparta 1:3Liberec dostal od Sparty zaslouženou lekci, takže se musel rychle vrátit zpátky na zem

33. Hušbauer 0 : 1
73. Krejčí 0 : 2
75. Šural 1 : 2
80. Krejčí 1 : 3

Liberec

Fotbalový Liberec se z nadoblačných ligových výšin vrátil rychle na zem. V ostře sledovaném duelu 24. kola ho Sparta na jeho hřišti vyškolila, uštědřila mu krutou, ale zcela zaslouženou lekci a po výhře 3:1 se vrátila na první příčku v tabulce. Žádný div, když Severočeši nezůstali ani stínem mužstva, které až dosud táhlo vítězně jarem!

Sparťan Jarošík v souboji s libereckým Rabušicem.

Trochu paradox... Pražané sice začali šlágr kola odvážně, aktivně a s velkým nasazením, ale do vedení se dostali až v momentě, kdy aktivitu začal přebírat a rychlými výpady hrozil Liberec. Samozřejmě že za přispění domácího Fleišmana, který vyrobil trestuhodnou minelu a Hušbauera ke skórování doslova vyzval. Ten skutečně nedal přesně mířenou trefou k tyči Bičíkovi šanci.

„Sedlo mi to," zářil letenský střelec, který byl u zrodu i zakončení celé akce, na jejímž počátku byla domácí nekoncentrovanost a ublíženost po faulu a verdiktu sudího uprostřed hřiště.

Úvod střetnutí přitom Severočeši zvládli, Spartě nic nedovolili a po čtvrthodině začali naznačovat, že rychlou kombinací a jednoduchými akcemi jsou schopni rozvrátit nově poskládanou obranu hostů, v níž ve stoperské dvojici s Jarošíkem vyrukoval Erich Brabec a na jejíž pravý kraj se přestěhoval Přikryl.

Rilke se v 18. min. objevil po chybě Holka sám před Vaclíkem, ale neměl dost času, aby ho překonal, hlavičkující Gebre Selassie mířil dvě minuty poté těsně vedle tyče.

Kweuke střelu uspěchal

Zmařené příležitosti domácí samozřejmě mrzely, ještě více ale mohla bědovat Sparta, když v samém úvodu druhé půle zahodil Kweuke obrovskou příležitost vedení pojistit. Po Hušbauerově kolmici totiž slabou střelou trefil v 47. min. jen nohy libereckého gólmana.

Pražany to ale zase až tolik mrzet nemuselo, neboť Severočeši byli po přestávce jen stínem mužstva z první půle, o předchozím průběhu jara pak ani nemluvě. Jejich platonické snažení nemohlo zformované zadní řady hostů překvapit, neboť v něm chyběl nápad, moment překvapení i sebemenší náznak invence. Žádný div, že se nedostali k pořádné střele, natož pak do šance.

Šural hlavou snížil

Parádní trefa Krejčího z trestného kopu proto měla pro Liberec představovat definitivní ránu z milosti. Měla, ale nepředstavovala, protože po hlavičkovém biliáru v šestnáctce vykřesal Šural domácím chvilkovou naději. Opravdu ale jen chvilkovou, protože deset minut před koncem vyrobil Nezmar školáckou minelu a Krejčí druhým gólem rozhodl o osudu střetnutí a zasloužené výhře Sparty už skutečně definitivně.

Na podobný zázrak, jako proti Mladé Boleslavi ve 20. kole, nemohli Severočeši v sobotní formě ani pomýšlet. Zvláště, když Pražané zápas kontrolovali a s přehledem ho po velmi dobrém výkonu dovedli do vítězného konce.

Liberec - Sparta 1:3
Branky: 75. Šural - 33. Hušbauer, 73. a 80. Krejčí. Rozhodčí: Příhoda - Jiřík, Pospíšil. ŽK: Nezmar, Rilke, Fleišman, Gebre Selassie - Sionko. Diváci:10 000 - vyprodáno. Poločas 0:1.
Liberec: Bičík - Gebre Selassie, Kelič, Nezmar, Fleišman - Rilke (54. Šural), Bosančič, Vácha, Breznaník (85. Musiol) - Štajner - Rabušic. Trenér: Šilhavý.
Sparta: Vaclík - Přikryl, E. Brabec, Jarošík, Pamič - Holek - Sionko (83. Kerič), Hušbauer, Matějovský, Krejčí (90. Juhar) - Kweuke. Trenér: Hašek.