Bod bereme, přiznal v Ďolíčku královehradecký Dvořák

Při absenci zraněného Davida Vaněčka leží tíha za střílení gólů v Hradci Králové na Pavlu Dvořákovi (25). Zatím dal dva a oba pomohli nováčkovi k bodům. V sobotu ve vršovickém Ďolíčku proměnil pokutový kop a stanovil konečné skóre zápasu na 1:1.

Královéhradecký útočník Pavel Dvořák

Fanoušci Bohemky na vás při penaltě pískali, chtěli vás rozhodit. Bylo těžké se koncentrovat?

Pískot jsem moc nevnímal. Kdybych to kopal před domácím kotlem, bylo by to asi horší.

Z Ďolíčku vezete bod. Jste s ním spokojení?

Ale ano, jsme za něj rádi.

Neříkáte to zrovna nadšeně...

V první půli jsme byli lepší, měli jsme několik šancí. Kdybychom nějakou proměnili, zápas pro nás třeba skončil ještě lépe. Při tom jsme si v kabině říkali, že musíme hrát pořád stejně. Ve druhém poločase nás ale Bohemka zatlačila. Má také svoji kvalitu. Pomohla nám i tyč. Na druhou stranu, šanci jsme měli ještě v poslední minutě po hlavičce Rolka. Remíza je nakonec spravedlivá.

Uvědomovali jste si, že to byl souboj dvou týmů, které čeká nejspíš boj o záchranu?

Takhle jsme o tom neuvažovali, ale tím spíš může mít ten bod velkou cenu.

Hradec má v každém zápase šance, ale efekt je minimální. V čem je problém?

Je fakt, že si šance umíme vytvořit, ale nedáváme je. Věřím, že se to zlepší. Čtyři kola jsme nedali gól, ve dvou posledních tři, snad to bude pokračovat.