Nevídaný gól! Obránce zaskočil brankáře až z vlastní třetiny

Ženeva

Trefa volající po zápisu do historie play off švýcarské hokejové ligy se povedla ve čtvrtečním utkání Romainu Loeffelovi. Zadák Servette Ženeva otevřel skóre v souboji s Curychem poté, co vypálil z vlastního obranného pásma. Puk však přesto skončil v síti překvapeného brankáře Lukase Flüelera.

Loeffelův gól z vlastní třetiny.

Loeffelův kuriózní gól padl v 11. minutě, nažhavení domácí otřesenému soupeři nasázeli ještě do konce úvodní třetiny další tři branky. Flüeler po druhém inkasovaném gólu raději přepustil místo mezi tyčemi Urbanu Leimbacherovi, ale ani ten si nevedl o mnoho lépe, a tak se dvojnásobný ligový šampión do branky znovu vrátil.

Ani střídání brankářů však nepomohlo a hosté nakonec odjeli poraženi 3:6. Hokejisté Servette v sobotu vyhráli i třetí vzájemný zápas (2:1 po prodloužení) a v semifinálové sérii vedou 2:1.