Diváckou erzetu Finské rallye vyhrál Ogier, Prokop byl sedmý

Jyväskylä

Úřadující mistr světa Sébastien Ogier z Francie vstoupil nejlépe do Finské rallye, osmého ze 13 závodů seriálu mistrovství světa. Český pilot Martin Prokop zvládl diváckou erzetu i přes problémy s ruční brzdou v sedmém čase.

Francouzi Sebastien Ogier a Julien Ingrassia s volkswagenem na trati úvodní pasáže Finské rallye.

Ogier letos vyhrál už pět soutěží a jasně míří za třetím titulem šampiona v řadě. Jeho týmový kolega z Volkswagenu a domácí favorit Jari-Matti Latvala dojel pátý, před ním byli Brit Kris Meeke s citroënem, další člen Volkswagenu Nor Andreas Mikkelsen a také bývalý pilot formule 1 Polák Robert Kubica ve fordu.

"Klouzalo to jako čert a nefungovala nám správě ruční brzda. Bylo to těžké v ostrých zatáčkách," konstatoval Prokop, který v průběžném pořadí MS figuruje na 11. místě. Na vítězného Ogiera ztratil 1,9 sekundy. "Fajn, že to takhle dopadlo. Je snadné udělat tady chybu," řekl francouzský obhájce titulu.

Páteční první etapu tvoří deset rychlostních zkoušek, do nedělního cíle jich posádky odjedou celkem dvacet.