Budějovice - Ml.Boleslav 0:1Boleslav po dalším gólu Johany přezimuje na pátém místě

11. Johana 0 : 1

České Budějovice

Fotbalisté Mladé Boleslavi zakončili podzimní část sezóny výhrou 1:0 v Českých Budějovicích. Duel 16. kola první ligy rozhodl svým gólem stoper Petr Johana, který se trefil potřetí během týdne. Boleslav tak bodovala popáté za sebou z toho počtvrté vyhrála a vrátila na páté místo tabulky, na čtvrtou Olomouc ztrácí tři body.

Mladoboleslavský obránce Petr Johana se raduje ze vstřelení gólu. Vpravo přibíhá Martin Nešpor.

V sestavě Budějovic podle očekávání nefiguroval Tomáš Řepka, kterému již vypršel disciplinární trest, ovšem trenér Soukup ho zřejmě kvůli plánovanému zimnímu odchodu nenasadil.

Oba týmy se dlouho dostávaly do šancí jen po rohových kopech. Jako první zahrozili domácí, když míč po rohu propadl až k Riegelovi, který pohotově zakončoval, ale mířil jen do gólmana Millera a ten balon na brankové čáře chytil.

Po deseti minutách se dočkala rohu i hosté, Brunclík posadil míč na hlavu Johany a mladoboleslavský kapitán navázal na své dvě pondělní branky do sítě Dukly.

Budějovice se poté snažily o tlak, ale do zakončení se dostávaly složitě. Hosté čekali na brejky a po jednom z nich měli stoprocentní šanci. Magera poslal do sóla Štohanzla, který zvolil kličku na brankáře, Daněk však situaci skvěle ustál a Štohanzl ani nezakončil.

K závěrečnému tlaku se Budějovice nedostaly

Domácí o poločase sáhli ke dvěma střídáním, když ze hry šli Otepka a zraněný Sandro. Náhradník Linhart oživil hru Budějovic a už po 13 sekundách hry se dostal k ostré střele z úhlu.

Boleslav si však poměrně s přehledem vedení hlídala a sama byla více nebezpečná. K přímé střele se ale dostali jen Opiela a Štohanzl, jejich tvrdé pokusy z dálky však Daněk lapil. Na druhé straně si Miller poradil s pokusem Lengyela.

Deset minut před koncem se hosté více zatáhli do obrany, ale Budějovice postrádaly nápad, kterým by obranu Boleslavi zaskočily. A nedostaly se ani k tlaku v podání nakopávaných míčů na vysunutého Lengyela. Boleslav tak výhru ubránila.

16. kolo první fotbalové ligy:
Dynamo České Budějovice - FK Mladá Boleslav 0:1 (0:1)
Branka: 11. Johana. Rozhodčí: Příhoda - Kordula, Vysloužil. ŽK: Otepka, Machovec, Linhart - Ščuk, Opiela, Bořil. Diváci: 1825.
Č. Budějovice: Daněk - Riegel, Halama, Lengyel, Machovec - Klesa, Javorek, Otepka (46. Linhart), Rakovan, Sandro (46. Hanzlík) - Markovič (87. Němec). Trenér: Soukup.
M. Boleslav: Miller - Kysela, Johana, Kúdela, Bořil - Ščuk, Brunclík (17. Opiela, 90.+3 Zbrožek) - Mareš (89. Fillo), Magera, Štohanzl - Nešpor. Trenér: Minář.