Slavia - Budějovice 3:0Mičola zničil Jihočechy hattrickem a přiblížil je sestupu

26. Mičola 1 : 0
55. Mičola 2 : 0
63. Mičola 3 : 0

Bídný výkon, s výjimkou pár světlých minut, předvedli zachraňující se Jihočeši v utkání 28. kola Gambrinus ligy v Edenu. Slávista Tomáš Mičola třemi trefami pak jejich šanci na záchranu mezi fotbalovou elitou srazil do hlubin teorie.

Slávista Tomáš Mičola, autor hattricku proti Českým Budějovicím.

Jihočeši sice přijeli do Edenu bojovat o téměř poslední naději, ale na jejich výkonu to nebylo znát. Čontofalský se v brance dost nudil a mohl se učit nazpaměť slávistické chorály, které zněly za ním ze severní tribuny. Slavia byla aktivnější, ale za čtvrt hodiny si vypracovala jedinou nebezpečnou akci, kterou vymyslel Kisel, ale Mičola zbytečně váhal se střelou a Klesa srazil míč na roh. Po dalších pěti minutách marného obléhání Daňkovy branky pálil Gecov vysoko nad. Jihočeši se mezi tím byli z uctivé vzdálenosti podívat, jestli má Slavia někoho v brance.

Vykouzlili tyč

Slavia bídného až odevzdaného soupeře ještě víc přitlačila a po hrubce Lengyela, kterému upláchl Gecov, se musel Daněk pořádně natáhnout, aby vytlačil jeho ránu na roh. Krátce poté poslal Hubáček dlouhý centr do šestnáctky, Vošahlík ztlumil na hrudi balón pro Mičolu, a ten ho z deseti metrů uklidil do sítě.

Po půlhodině se z úhlu dostal do blízkosti Čontofalského Táborský, ale zkušeného gólmana neprostřelil. A pak přišlo něco neuvěřitelného. Javorek se po přihrávce Sanda objevil za spícími slávisty v šestnáctce, ale trefil jen tyč. Odražený míč napálil mezi tyče Hora, Bortel však balón vykopl, na hranici šestnácky ho chtěl propálit do sítě Táborský, ale branka mu byla nízká. Před koncem poločasu ještě Dostál nechtěně nabil Horovi, ale ten pálil těsně vedle.

Třetí gól byl nejhezčí

Pět minut po začátku druhé půle vyslal Gecov do sóla Vošahlíka, ale toho Daněk skvěle vychytal. Vzápětí už slávistický záložník síť rozvlnil, jenže jen tu boční. Slavistům jako by nebylo přáno na branku před severní tribunou dát gól. Kisel našel zpětnou přihrávkou volného Zmrhala, ale ten svoji střelu mezi tyče nevtěsnal. A tak to na sebe vzal znovu Mičola a propálil míč do sítě pod padajícím Daňkem. Červenobílé střelecké manévry pak završil střelou nad branku Kisel.

Mičola byl při obrovské chuti a parádní střelou téměř do horního rohu branky po osmi minutách hattrickem dovršil zkázu Dynama. Hosté se sice dostali ke vstřelení gólu, ale padl z ofsajdu, v němž byli hned čtyři hráči... Na druhé straně roztleskal tribuny Škutka, ale rybičkou poslal míč nad břevno. Zato střídající Koreš parádní ránou protáhl Daňka. Po obrovské chybě Machovce se řítili na bránu Kisel se Škutkou, který ale Daňka nepřekonal.

28. kolo první fotbalové ligy:
Slavia Praha - Dynamo České Budějovice 3:0 (1:0)
Branky: 26., 55. a 63. Mičola. Rozhodčí: M. Paták - Moláček, J. Paták. ŽK: Kisel - Hanzlík. Diváci: 6456.
Slavia: Čontofalský - Dostál, Bortel, Hubáček, Čonka - Vošahlík (72. Koreš), Gecov, Zmrhal, Kisel, Mičola (80. Skácel) - Škoda (61. Škutka). Trenér: Petrouš.
Č. Budějovice: Daněk - Klesa, Lengyel, Machovec, Hanzlík - Hora, Rýdel (83. Novák), Javorek (46. Wermke), Sandro - Táborský, Linhart (34. Benát). Trenér: Švantner.